Týden sociálních služeb

XIII. Týden sociálních služeb - Náš svět, p.o. Pržno

4.-9. října 2021

V rámci tohoto týdne sociálních služeb, kterou již 13-tým rokem vyhlásila APSS ČR se jako poskytovatelé sociálních služeb každým rokem připojujeme k celostátnímu dni otevřených dveří.

Sociální služby se v jakékoli podobě dotýkají životů každého z nás. Působíme v areálu, který byl otevřen v roce 2005 v obci Pržno, jež je situována v prostředí Beskydského předhůří Moravské brány s výhledem na nejvyšší horu Beskyd - Lysou horu. Naše organizace zřízena Moravskoslezským krajem poskytuje sociální služby pro osoby s mentálním postižením v kombinaci s tělesným, smyslovým a duševním onemocněním. V našem pobytovém zařízení jsou uživatelé, kteří jsou něčí děti, sourozenci, tety, strejdové nebo přátelé. Jejich rodinní příslušníci nebo opatrovníci pro ně chtějí zabezpečit tu nejlepší péči a zachovat nejvyšší kvalitu důstojného života. Naším cílem je zabezpečit domov pro naše klienty s adekvátní péči na nejvyšší úrovni a současně vytvořit příjemné pracovní prostředí pro naše zaměstnance.

Trochu statistiky (zdroj APSS ČR):

V České republice působí více než 2000 poskytovatelů sociálních služeb, kteří své služby poskytují přibližně 700 000 klientům. Pracují zde desetitisíce zaměstnanců, kteří pomáhají řešit jejich nepříznivou sociální situaci. Od 90. let došlo k razantnímu zvýšení kvality, ale i dostupnosti sociálních služeb; tento proces dále pokračuje.