Aktuality

Aktuality

DOZP - Vánoce 2021

15.prosinece 2021

Uživatelé domečku A2 a A4 společně s pracovníky se postarali o pečení vánočního cukroví. I když je venku zima nám to u rozehřáté trouby, teplého čaje a dobré nálady vůbec nevadí. Odpoledne jsme společně započali výzdobou vánočního stromečku. Venku jsme si postavili velkého sněhuláka a zapojili svíčky, abychom si udělali tu pravou krásnou Vánoční zimní atmosféru, na kterou se celý rok moc těšíme.

Nuda? Neznáme!

Listopad 2021

Uživatelé Domova U Slunečnice navštívili muzeum v Kopřivnici. Byli velmi nadšení z aut, pořídili si spousty fotografií na výzdobu pokojů.

Uživatelé chráněného bydlení se i v podzimních dnech starají o údržbu naší přilehlé zahrady. A po zásluze k velkému výkonu patří odměna a tou bylo grilování.

Listopad - měsíc plný aktivít


Netradiční pečení Uživatelé s DOZP domků A2 se 6.11.2021 zúčastnili soutěže v Netradičním pečení v Hodoňovicích. V průběhu roku vybírali recepty a trénovali pečení. Na soutěži vyhráli 1. místo za vzhled a 1. místo za chuť, už se těší na další ročník a přemýšlejí co upečou tentokrát.

I podzim může být krásný a tak 8.11. uživatelé Domova U Slunečnice v rámci aktivizace vytvářeli podzimní dekorace. Podzim hraje všemi barvami a jejich dekorace je jí příkladem.

REHABILITACE - slavnostní otevření

2.listopadu 2021

V rámci spolupráce dvou příspěvkových organizací MSK bylo otevřeno detašovaného pracoviště rehabilitace Odborného léčebného ústavu Metylovice-Moravskoslezského sanatoria, p. o. v areálu příspěvkové organizace Náš svět v Pržně. Bude poskytovat odborné rehabilitační služby klientům zařízení, pacientům léčebného ústavu a dalším zájemcům. Rehabilitační péče přímo v areálu výrazně přispěje ke zlepšení kvality života našich klientů. Rehabilitace budou dostupnější pro větší počet klientů a může probíhat intenzivněji, protože bude výrazně zjednodušena jejich přeprava.


Další aktuality

Chráněné bydlení - "Žít normalně"

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se několik uživatelů chráněného bydlení vydalo na toulky po Moravskoslezkých Beskydech. Své putování přes Bílý kříž zakončili opékáním párků. Tuto aktivitu bylo možné zrealizovat díky pracovníka projektu "Žít normálně".

Chráněné bydlení pobočka Frýdek-Místek

Dne 29. 10. 2021 jsme se zúčastnili turnaje v sálové kopané o pohár Santé 2021 v Havířově. Po nadšeném výkonu a obětavé hře jsme mezi osmi družstvy obsadili šesté místo.

DOZP - Lysá hora

V pátek 19.11.2021 uživatelé z DOZP domek B1 vyrazili na Lysou horu. Lysá hora je přezdívaná Královna Moravskoslezských Beskyd. Svou výškou 1323 m převyšuje své okolí a tak si ze připadáte, že nic vyššího neexistuje.

Aktuality - archiv naleznete zde