Aktuality

Aktuality

Domov U Včelína

květen 2023

- vyrazili jsme na výlet do Českého Těšína. Tam jsme si prohlédli náměstí, kostely a další zajímavé památky. Protože našim uživatelům nechybí smysl pro dobrodružství, přešli jsme přes hranici do polského Cieszyna. Musíme říct, že nás tam překvapil nádherný park s úchvatnou Piastovskou věží, odkud jsme měli krásný výhled na Českou Republiku.  Abychom získali sílu na další prohlídku, zašli jsme do jednoho skvělé restaurace v Českém Těšíně, kde jsme si dali výborný oběd. A když už jsme u toho byli, nemohli jsme si nechat ujít návštěvu Chorvatské cukrárny, kde jsme si pochutnali na lahodné kávě a Chorvatském zmrzlinovém poháru.

Co si uvařit?

květen 2023

Co si uvařit na oběd nebo večeři? Inspirujte se nápady našich uživatelů z domku B3Na přání našich uživatelů jsme se společně pustili do vaření oběda. A víte, co jsme připravili? Řízky a oblíbené hranolky! Nebyla to jen obyčejná kuchyňská akce. Klepání řízků se stalo velkým hitem. Smích a radost se nesly po celé kuchyni. A jak chutnalo? Vůbec nic nezbylo!Ale to ještě není všechno! Rozhodli jsme se, že si připravíme i večeři - dušenou vepřovou plec s rýží a omáčkou na kari. Mňam!Nejenom, že jsme si užívali přípravu jídla, ale také jsme si pochutnali na výsledném pokrmu - byl to skutečný gastronomický zážitek!Ať žije vaření a radost z dobrého jídla!

Skanzen - Rožnov p/R.

květen 2023


Vydali jsme se na celodenní výlet do Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm a bylo to prostě úžasné. Když jsme dorazili, byli jsme ohromeni krásou tohohle místa. Bylo to jako krok zpátky do minulosti! Skanzen se uživatelům domků B2 a B4 moc líbil.

Náš svět slavil plnoletost

25.5.2023

Oslava 18. výročí působení příspěvkové organizace Náš svět v obci Pržno, na které se v hojném počtu sešli naši klienti, jejich rodinní příslušníci, opatrovníci a zaměstnanci, se proměnila v nezapomenutelné odpoledne. Oblíbená kapela ABBA revival se postarala o zábavu a známé hity jako "Dancing Queen" a "Mamma Mia" roztančily téměř všechny. Atmosféru oslavy dochutily bramboráky, osmažené dozlatova. K přátelskému popovídání si hosté dali voňavou kávu a výborný dezert, který byl s láskou upečen v naší kuchyni. Toto setkání bylo možností zpomalit tempo, odložit povinnosti stranou a užít si příjemnou společnost ostatních. Oslava 18. Výročí organizace v obci Pržno byla příležitostí vyzdvihnout obětavou práci všech zaměstnanců, jedinečné příběhy našich klientů.


Další aktuality

VI.ročník "Den bez hendikepu"

8.5.2023


VI.ročník "Den bez hendikepu" Co je víc než šťastný úsměv? šťastný úsměv při jízdě na motorce8.květen byl pro naše uživatelé výjimečný – navštívil nás moto klub Beskyd´s Riders. Přes 60 krásných motorek, grilování párků, soutěže, sladké odměny, jízda na motorce a vítr ve vlasech – to vše jsme si moc užili. Moc děkujeme všem Beskydským jezdcům za úžasné odpoledne

Den matek

Všechno nejlepší, mami!

14. května bude Den matek a naši klienti z domku SO-02 už připravují dárky pro své maminky.

Kde si můžete užít přírodu?

květen 2023

Hledáte místo, kde si můžete užít přírodu? Klienti z domku A1 rozhodně doporučuji navštívit Žermanický park, kde strávili pohodové odpoledne. Toto místo má spoustu rozmanitých zákoutí, které jsme prozkoumali, sledovali jsme zvířata, zahráli jsme si venkovní kuželky a nechyběla ani svačina v altánku. Tento výlet do Žermanického parku byl skutečně skvělý. Bylo to jako malé dobrodružství uprostřed přírody.

Aktuality - archiv naleznete zde