Aktuality

Aktuality

Baško-hrátky 2022_DZR - 1. místo

Dne 18. 6. 2022 jsme se účastnili akce "Baško-hrátky" s netradičním plavidlem "Alfa Centauri". Družstvo bylo složeno ze 4 účastníků - kosmonautů z DZR. Plavidlo po celou dobu plavby bylo hlasitě povzbuzováno všemi diváky až ke břehu. Kosmický nápad sestavené lodě porotu a diváky zaujal natolik, že vyhrál 1. místo. Tato celodenní akce byla podpořena slunečným počasím a všem účastníkům zůstane dlouho v paměti.

Domov U Zvonu v Kopřivnici

Dne 21. 6. 22 jsme doprovázeli uživatele do Kopřivnice, kde navštívili Muzeum nákladních automobilů tatra. Uživatelé měli možnost shlédnout různou škálu osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Poté jsme navštívili do kavárnu, kde si uživatelé vyzkoušeli netradiční kávu s tonikem a zákusek. Dle úsměvů se výlet všem moc líbil.

17. Výročí působení v obci Pržno

Květen 2022

Historie příspěvkové organizace Náš svět sahá do roku 1974, kdy ubytovací kapacita byla situována v obci Ostravice jako Ústav sociální péče pro mládež. Objekt byl původně postaven v 60. letech a zajišťoval ubytování stavebním dělníkům podílejícím se na výstavbě vodního díla Šance.

V roce 2005 se uživatelé z Ostravice přestěhovali do nově vybudovaného zařízení v obci Pržno, jehož součástí jsou 3 větší objekty a několik domků rodinného typu. Postupně se zrealizovala výsadba příjemného parkového areálu.

CHB - Taneční

Květen 2022

Uživatelé chráněného bydlení slavnostně zakončili své taneční, na které se dlouho a pečlivě připravovali.

Radost a výsledek své snahy jim vkouzlil na tváři mnoho úsměvů a pocit úspěchu.

Další aktuality

Vaječina 2022

10.květen 2022

Tradice v našem regionu velí po Velikonocích smažit vaječinu. V Našem světě jsme tradici dodrželi. Akci zahájil ředitel organizace pán Ing. Jan Zvoníček a nasledovalo hudební vystoupení uživatelů z muzikoterapie pod vedením aktivizačního pracovníka. Počasí i nálada byla skvěla :-)

CHB - Arboretum Staříč

Květen 2022

Uživatelé chráněného bydlení se vydali za poznáním do Arboreta ve Staříči. Byli překvapeni jak krásná může být zahrada, když se o ní pečuje. Následující dny se s nadšením zapojili do prací a úprav na zahradách chráněného bydlení.

Náš svět, p.o
8.duben 2022

Pro přepravu našich uživatelů jsme pořídili nové auto Volkswagen Caddy Maxi 1,5 TSI se sníženou nájezdovou rampou pro převoz osob na invalidním vozíku. Výlety v novém autě si tak užijí i naši nechodící (nebo imobilní) uživatelé. Zjednoduší se i přeprava na lékařské vyšetření nebo na úřady.

Aktuality - archiv naleznete zde