Aktuality

Oznamujeme Vám, že od 1.9.2020 dochází ke změně e-mailových adres naší organizace. Mění se koncovka @centrumprzno.cz na @nassvetprzno.cz

Stávající e-mailové adresy @centrumprzno.cz budou souběžně s novými e-mailovými adresami platné do 31.12.2020.

Děkujeme za pochopení

Návrat koní do areálu

Náš svět, p.o.

22.prosince 2020

V těchto dnech se k nám vrátili na zimu koně - 3 staří známí a přibrali s sebou ještě čtvrtého :-)

Moc nás to těší a proto jsme jim přes rok postavili novou ohradu.

Pávi v Našem světě

Vladan, Ingrid, Zorka,

naše páví partička,

nebojí se horka

užívají sluníčka.

Areálem pochodují

denně mají kroků dost

všechno dobře prozkoumají

dělá jim to jen radost.

Občas nám už uletěli

chtěli někam do světa

do vesnice zavítali

letěli jak kometa.

Teď už nikam necestují

ví, kde jim je nejlépe

dobře si to pamatují

přece tu v Našem světě.

Náš svět p.o. Pržno

Krajská potravinová sbírka

Zaměstnanci naší organizace se zapojili do Krajské potravinové sbírky, která proběhla od 19.10. do 23.10.2020. Darované potraviny poputují do Potravinové banky v Ostravě pro lidí v nouzi (matky z dětmi v azylových domech, lidí bez domova, osamělý senioři apod.). Tito lidé kromě těžké životní situace často bojují i se zdravotními problémy a letos chceme pomoct lidem s intoleranci na lepek. Rozhodli jsme se darovat nejen standartní potraviny, ale také bezlepkové potraviny, kterých je v potravinové bance nedostatek.

Shromáždili jsme téměř 29 kg bezlepkových potravin a 27 kg standartních trvanlivých potravin.

Děkujeme všem zaměstnancům!

XII. Týden sociálních služeb 

5. - 11. 10. 2020

Vzhledem k aktuálnímu vývoji šíření onemocnění COVID-19 probíhá XII. Týden sociálních služeb v naši organizaci bez veřejnosti.

Velká radost se může skládat i z maličkostí a tak naši pracovníci sociálně terapeutických dílen ve spolupráci s aktivizačními pracovníky připravili pro naše uživatele několik malých zajímavých akcí. Týden sociálních služeb začal prodejní výstavou výrobků STD, pak následovalo sladké tvoření - něco dobrého ke kávě 😊 a na závěr týdne proběhne batikování.Více zde

Další aktuality

Obnova parkového areálu

22.září 2020

V těchto dnech probíhá obnova zeleně v našem areálu v Pržně. Dosadíme více než 150 stromů a několik desítek keřů. Francouzskou zahradu oživí okrasné trávy a přes 400 nádherně vonících levandulí. Naši uživatelé a zaměstnanci se už teď těší na posezení ve stínu stromů v letních horkých dnech a na krásně rozkvetlé, voňavé levandule, které poslouží třeba v sociálně terapeutických dílnách na přípravu vonných polštářků.

II. ročník Loučení s čápy 2020

4. září 2020

I když nám koronavirové období nepřeje, počasí bylo skvělé a pokračovali jsme v tradici z loňska druhým ročníkem Loučení s čápy. Za zpřísněných covid bezpečnostních opatření pan ředitel Ing. Jan Zvoníček přivítal na slavnostním zahájení akce starostu obce Pržno pana Petra Blokšu a místostarostku paní Ing. Milenu Tvrdoňovou a poděkoval za skvělou spolupráci a podporu naší organizace. Do tance i pro dobrou náladu nám zahrála místní kapela SRDÍČKO a naši uživatelé si to moc užili, což je hlavní.

Děkujeme všem sponzorům a zaměstnancům, kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli.

PRŽNOHRÁTKY 2020

Ve středu 19.8.2020 jsme pro naše uživatele připravili sportovní den pod názvem PRŽNOHRÁTKY 2020. V rámci krátkého úvodního kulturního programu svůj herecký výkon v divadelním přestavení předvedli naši klienti z Domova U Včelína. O hudební vložku se postaral pan ředitel s kytarou. Zpívaní s ředitelem mají uživatelé v oblibě od doby uzavřeného režimu organizace.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce.

1. Letní Kino - Náš svět Pržno

27. července 2020

Pro zpříjemnění nelehkého koronavirového období s množstvím omezení jsme našim uživatelům připravili Letní Kino. V nově zrekonstruovaném amfiteátru proběhlo promítání filmu Babovřesky (25.07.2020) a Decibely lásky (28.8.2020). Všichni si to pod nebem plným hvězd náramně užili, hodně se nasmáli.

Amfiteátr - Náš svět Pržno

23. července 2020

Dne 22.07.2020 v 10 hod. za doprovodu zpěvu a krátkého programu jsme společně slavnostně otevřeli náš nově zrekonstruovaný Amfiteátr. Ten nám všem bude sloužit ke kulturnímu vyžití.

U Domova U Slunečnice

už zase máme slunečnice :)

22. července 2020

Chráněné bydlení Frýdek-Místek Práce na zahradě

15. července 2020

Uživatelé chráněného bydlení ve Frýdku-Místku začali s úpravou zahrady, která je součástí jejich bydlení. Dále plánují vytvoření příjemného posezení ke grilování a využití zahrady pro pěstování ovoce a zeleniny.

Výroba bezového sirupu

09. června 2020

Dnes jsme s uživateli uvařili sirup z bezových květů, které si včera sami nasbírali v blízkém lese.

Povolení návštěv v zařízení NÁŠ SVĚT, p.o.

01. června 2020

Návštěvy jsou koordinovány sociálními pracovníky, aby nedocházelo k velké koncentraci osob. Před uskutečněním návštěvy kontaktujte sociálního pracovníka a dohodněte si termín návštěvy.

Děkujeme, že s námi spolupracujete, abychom všechny uživatele co nejlépe chránili.

Intenzivní měsíc v Našem světě

26.května 2020

29 dnů (na pobočce ve Frýdku Místku dokonce 31 dnů) jsme v Našem světě poskytovali služby v uzavřeném režimu - byla zavedena preventiví karanténa před zavlečením nákazy Covid-19.

Více zde

Obrovský dík patří všem.

Děkujeme, že jste v tom s námi!

18. května 2020

Chceme poděkovat Vám všem, kteří nám všemožnými způsoby zpříjemňujte a zjednodušujete práci v Našem světě. Ať už upečenou buchtou, jinými dobrotami, ručně ušitými rouškami nebo povzbudivým slovem.

Děkujeme také všem našim obětavým zaměstnancům.

Moc si toho vážíme!

15. výročí - NÁŠ SVĚT, p.o.

1. května 2020

Již 15 let naplňujeme naše poslání v malebném prostředí areálu v Pržně. Otevíráme se světu a chceme 15. výročí oslavit společně s Vámi.

Z důvodu COVID-19 se oslavy dne 29. 05. 2020 bohužel neuskuteční.

O náhradním termínu Vás budeme informovat.

VI. ročník plesu NÁŠ SVĚT, p.o

1. března 2020

Ples se uskutečnil v Malenovicích, v Hospodě pod Borovou, se dne 29. 02. 2020. Tradičního plesu se zúčastnili nejen uživatelé naší organizace, ale také jejich opatrovníci, rodiče a přátelé. Mnozí si odnesli nejen skvělý zážitek, ale také úžasné ceny z tomboly.

Již teď se těšíme na další ročník této skvělé akce.

Dotace:

Neinvestiční dotace od města Frýdek-Místek

Statutární město Frýdek-Místek poskytlo pro rok 2020 neinvestiční dotaci ve výši 20.000,-Kč, a to výhradně na částečnou úhradu provozních nákladů spojených s poskytováním sociální služby domova pro osoby se zdravotním postižením - Domov Anenská.

Děkujeme!

Neinvestiční dotace od města Karviná - S PODPOROU STATUTÁRNÍHO MĚSTA KARVINÉ

Statutární město Karviná poskytlo na rok 2020 neinvestiční dotaci ve výši 5.000,- Kč, a to na částečnou úhradu provozních nákladů spojených s poskytováním sociální služby domov pro osoby se zdravotním postižením v Pržně.

Děkujeme!

Veřejná finanční podpora od města Studénka

Město Studénka poskytlo na rok 2020 veřejnou finanční podporu (VFP) ve výši 3.000,-Kč za účelem částečné úhrady energií, spojených s prostory pro poskytování sociální služby, kterou využíva jeden občan města Studénky.

Děkujeme!