Aktuality

Oznamujeme Vám, že od 1.9.2020 dochází ke změně e-mailových adres naší organizace. Mění se koncovka @centrumprzno.cz na @nassvetprzno.cz

Stávající e-mailové adresy @centrumprzno.cz budou souběžně s novými e-mailovými adresami platné do 31.12.2020.

Děkujeme za pochopení

XII. Týden sociálních služeb 

5. - 11. 10. 2020

Vzhledem k aktuálnímu vývoji šíření onemocnění COVID-19 probíhá XII. Týden sociálních služeb v naši organizaci bez veřejnosti.

Velká radost se může skládat i z maličkostí a tak naši pracovníci sociálně terapeutických dílen ve spolupráci s aktivizačními pracovníky připravili pro naše uživatele několik malých zajímavých akcí. Týden sociálních služeb začal prodejní výstavou výrobků STD, pak následovalo sladké tvoření - něco dobrého ke kávě 😊 a na závěr týdne proběhne batikování.Více zde

Obnova parkového areálu

22.září 2020

V těchto dnech probíhá obnova zeleně v našem areálu v Pržně. Dosadíme více než 150 stromů a několik desítek keřů. Francouzskou zahradu oživí okrasné trávy a přes 400 nádherně vonících levandulí. Naši uživatelé a zaměstnanci se už teď těší na posezení ve stínu stromů v letních horkých dnech a na krásně rozkvetlé, voňavé levandule, které poslouží třeba v sociálně terapeutických dílnách na přípravu vonných polštářků.

II. ročník Loučení s čápy 2020

4. září 2020

I když nám koronavirové období nepřeje, počasí bylo skvělé a pokračovali jsme v tradici z loňska druhým ročníkem Loučení s čápy.

Tentokrát loučení s létem a čápy proběhlo bez veřejnosti. Za zpřísněných covid bezpečnostních opatření pan ředitel Ing. Jan Zvoníček přivítal na slavnostním zahájení akce starostu obce Pržno pana Petra Blokšu a místostarostku paní Ing. Milenu Tvrdoňovou a poděkoval za skvělou spolupráci a podporu naší organizace. Následně jsme pro naše uživatelé připravili malou slavnost, kde si zatancovali, zazpívali spolu s vystupujícími klienty DZR a trochu i zasportovali. K tomu si dali na ohni opečené párky a vynikající bramboráky z daru firmy Chlebovické brambory.

Do tance i pro dobrou náladu nám zahrála místní kapela SRDÍČKO a naši uživatelé si to moc užili, což je hlavní.

Děkujeme všem sponzorům a zaměstnancům, kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli.

PRŽNOHRÁTKY 2020

Ve středu 19.8.2020 jsme pro naše uživatele připravili sportovní den pod názvem PRŽNOHRÁTKY 2020. V rámci krátkého úvodního kulturního programu svůj herecký výkon v divadelním přestavení předvedli naši klienti z Domova U Včelína. O hudební vložku se postaral pan ředitel s kytarou. Zpívaní s ředitelem mají uživatelé v oblibě od doby uzavřeného režimu organizace.

Mimo kulturní zážitek uživatelé podali i krásné sportovní výkony v 5 sportovních disciplínách - výlov míčku z bazénku, hod míčkem do kbelíku, shazování plechovek, slalom s naběračkou a míčkem a propichování balónků. Na konci je čekala sladká odměna 😊

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce.

Další aktuality

1. Letní Kino - Náš svět Pržno

27. července 2020

Pro zpříjemnění nelehkého koronavirového období s množstvím omezení jsme našim uživatelům připravili Letní Kino. V nově zrekonstruovaném amfiteátru proběhlo promítání filmu Babovřesky (25.07.2020) a Decibely lásky (28.8.2020). Všichni si to pod nebem plným hvězd náramně užili, hodně se nasmáli.

Amfiteátr - Náš svět Pržno

23. července 2020

Dne 22.07.2020 v 10 hod. za doprovodu zpěvu a krátkého programu jsme společně slavnostně otevřeli náš nově zrekonstruovaný Amfiteátr. Ten nám všem bude sloužit ke kulturnímu vyžití.

U Domova U Slunečnice

už zase máme slunečnice :)

22. července 2020

Chráněné bydlení Frýdek-Místek Práce na zahradě

15. července 2020

Uživatelé chráněného bydlení ve Frýdku-Místku začali s úpravou zahrady, která je součástí jejich bydlení. Dále plánují vytvoření příjemného posezení ke grilování a využití zahrady pro pěstování ovoce a zeleniny.

Výroba bezového sirupu

09. června 2020

Dnes jsme s uživateli uvařili sirup z bezových květů, které si včera sami nasbírali v blízkém lese.

Povolení návštěv v zařízení NÁŠ SVĚT, p.o.

01. června 2020

Návštěvy jsou koordinovány sociálními pracovníky, aby nedocházelo k velké koncentraci osob. Před uskutečněním návštěvy kontaktujte sociálního pracovníka a dohodněte si termín návštěvy.

Děkujeme, že s námi spolupracujete, abychom všechny uživatele co nejlépe chránili.

Intenzivní měsíc v Našem světě

26.května 2020

29 dnů (na pobočce ve Frýdku Místku dokonce 31 dnů) jsme v Našem světě poskytovali služby v uzavřeném režimu - byla zavedena preventiví karanténa před zavlečením nákazy Covid-19.

Více zde

Obrovský dík patří všem.

Děkujeme, že jste v tom s námi!

18. května 2020

Chceme poděkovat Vám všem, kteří nám všemožnými způsoby zpříjemňujte a zjednodušujete práci v Našem světě. Ať už upečenou buchtou, jinými dobrotami, ručně ušitými rouškami nebo povzbudivým slovem.

Děkujeme také všem našim obětavým zaměstnancům.

Moc si toho vážíme!

15. výročí - NÁŠ SVĚT, p.o.

1. května 2020

Již 15 let naplňujeme naše poslání v malebném prostředí areálu v Pržně. Otevíráme se světu a chceme 15. výročí oslavit společně s Vámi.

Z důvodu COVID-19 se oslavy dne 29. 05. 2020 bohužel neuskuteční.

O náhradním termínu Vás budeme informovat.

Pravidelné setkávání v místní kapli

Pravidelné setkávání v místní kapli - v souvislosti se současnou situací týkající se šíření viru COVID-19 do odvolání zrušeno.

VI. ročník plesu NÁŠ SVĚT, p.o

1. března 2020

Ples se uskutečnil v Malenovicích, v Hospodě pod Borovou, se dne 29. 02. 2020. Tradičního plesu se zúčastnili nejen uživatelé naší organizace, ale také jejich opatrovníci, rodiče a přátelé. Mnozí si odnesli nejen skvělý zážitek, ale také úžasné ceny z tomboly.

Již teď se těšíme na další ročník této skvělé akce.

Dotace:

Neinvestiční dotace od města Frýdek-Místek

Statutární město Frýdek-Místek poskytlo pro rok 2020 neinvestiční dotaci ve výši 20.000,-Kč, a to výhradně na částečnou úhradu provozních nákladů spojených s poskytováním sociální služby domova pro osoby se zdravotním postižením - Domov Anenská.

Děkujeme!

Neinvestiční dotace od města Karviná

Statutární město Karviná poskytlo na rok 2020 neinvestiční dotaci ve výši 5.000,- Kč, a to na částečnou úhradu provozních nákladů spojených s poskytováním sociální služby domov pro osoby se zdravotním postižením v Pržně.

Děkujeme!

Veřejná finanční podpora od města Studénka

Město Studénka poskytlo na rok 2020 veřejnou finanční podporu (VFP) ve výši 3.000,-Kč za účelem částečné úhrady energií, spojených s prostory pro poskytování sociální služby, kterou využíva jeden občan města Studénky.

Děkujeme!