Domov pro osoby se zdravotním postižením 

Službu domov pro osoby se zdravotním postižením (DOZP) poskytujeme v Pržne i na pobočce ve Frýdku-Místku. Cílem této služby je poskytovat bydlení a sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením, rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti, které posilují jejich samostatnost a začlenění do běžného společenského života.
Sociální služba je určena pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením (tělesným a smyslovým), kteří potřebují pravidelnou pomoc jiné osoby.

Služba zahrnuje základní činnosti, které jsou uvedeny ve Veřejném závazku:

- pro domov pre osoby se zdravotním postižením Pržno zde

- pro domov pre osoby se zdravotním postižením Frýdek-Místek zde

Mezi tyto činnosti patří např. pomoc při osobní hygieně, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti apod. 

Náš svět Pržno - Sociální služba je poskytována ve dvou domovech a šesti domcích, které se nachází v příjemném parkovém areálu organizace.

Domov U Slunečnice - bydlení je určeno pro dospívající a mladé osoby s těžkým mentálním či kombinovaným postižením (přízemí) a pro dospělé osoby s těžkým mentálním či kombinovaným postižením (patro). Domov U Zvonu - bydlení je určeno pro osoby s těžkým mentálním či kombinovaným postižením. Domky Pod Lysou a U Lesa - bydlení je určeno pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením s potřebou menší míry podpory. Domky Pod Lysou - celkem 4 domy z toho 2 domy pro 6 uživatelů, 2 domy pro 8 uživatelů. Domky U Lesa - celkem 2 domy, každý pro 8 uživatelů. V přízemí domků je kuchyň, jídelna, obývací pokoj a sociální zařízení. V patře jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje.

Pobočka DOZP/DA ve Frýdku-Místku - poskytuje celoroční pobyt lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Sociální služba usiluje o rozvíjení a udržení takových schopností a dovedností uživatelů, které vedou k jejich samostatnosti. Podpora a pomoc vychází z individuálních potřeb uživatelů. Motivuje a aktivně podporuje uživatele v činnostech, které posilňují jejich sociální začleňování.

Sociální služba je poskytována v přízemí zrekonstruované dvoupodlažní budovy na ulici Jaroslava Lohrera 779 ve Frýdku-Místku (část Místek), v zástavbě panelových domů sídliště Anenská, se zahradou a v dosahu příměstské hromadné dopravy. Uživatelé mají k dispozici 5 plně vybavených dvoulůžkových pokojů s vlastním kuchyňským koutem, koupelnou a WC. Nedílnou součástí je vybavená společenská místnost s kuchyní, pracovna zaměstnanců, kancelář vedoucí služby včetně pokladny, galerie, aktivizační místnost a prádelna. Celý objekt je bezbariérový.

                           Kontakty:Mgr. Martina Mendreková
vedoucí DOZP a zast. vedoucí CHB Pržno                                                                                                                           tel. č. 739 080 933     email: m.mendrekova@nassvetprzno.cz


Mgr. Lenka Malíková                                                                                                                                                      vedoucí DOZP a zast.. vedoucí CHB pobočka Frýdek-Místek                                                                                            tel. č. 558 111 416, 603 766 894     email: l.malikova@nassvetprzno.czMgr. Petra Vítová
sociální pracovnice DOZP Pržno                                                                                                                                          tel. č. 558 605 617, 704 955 126     email: p.vitova@nassvetprzno.cz