Aktuality - archiv

Chráněné bydlení Frýdek-Místek
Dovolená - pět uživatelů chráněného bydlení, vycestovalo od 17. do 21. 10. 2021 na rekreační pobyt. Zajistili si pronájem chalupy. Prozkoumali okolí Trojmezí mezi Slovenskem, Polskem a Českou republikou. Pobyt využili k odpočinku a procházkám přírodou.

DOZP - Domov U Zvonu

5. srpna 2021

Letní počasí přeje různým výletům a procházkám. ZOO patří k nejatraktivnějším cílům, a tak se na výlet do ZOO Lešná vydali i naši uživatelé z Domova U Zvonu. A byli moc moc spokojeni.

Cestu spojili také s návštěvou hřbitova, kde zapálili svíčku a věnovali tichou vzpomínku rodičům klienta. I to patří k životu.

Chráněné bydlení Frýdek - Místek

23. červenec 2021

Naši uživatelé rádi využívají možnost přizpůsobit pokoje svým vlastním představám. Jedním z osvědčených nápadů, jak změnit atmosféru interiéru, je i malování a dekorování stěn.

Společně s pracovníky připravili potřebné nářadí, ochranné folie, vybrali barvy, dekorace a dali se do díla.Výsledek je překrásný a naše uživatelka je moc spokojená se svou kreativní prací.

Chráněné bydlení F-M Odpoledne s dobrovolníky

Dne 9. 6. 2021 proběhla v chráněném bydlení ve Frýdku-Místku společná akce s dobrovolníky a opatrovníky. Někteří uživatelé si přizvali také své kamarády. Ve společném odpoledni jsme smažili vaječinu, opékali párky a ochutnali vynikající koláče, které upekli uživatelé ve spolupráci s pracovníky. Zahráli jsme si fotbal, kuželky a také s dobrovolníky na kytaru. V tomto odpoledni si snad každý zúčastněný našel kousek své oblíbené zábavy.

Chráněné bydlení pokračuje v mottu organizace "Náš svět se otevírá světu".

Náš svět, příspěvková organizace 16. let v obci Pržno

Letošní rok - dne 27. 5. 2021 naše organizace oslavila 16. výročí působení v obci Pržno. Při této příležitosti jsme věcnými dary potěšili 2 naše uživatele, a to paní Libuši, která oslavila letos 64. narozeniny a pana Zdeňka, který oslavil 71. narození a jsou nejstaršími uživateli v naší organizaci. Oba se těší poměrně dobrému zdraví a přejeme jim, aby to tak ještě dlouho zůstalo. Nezapomněli jsme ani na naše zaměstnance, kteří u nás pracují nejdéle. Dárkový koš obdržela paní Soňa, která u nás pracuje již 38 let a pan Milan, který u nás pracuje již 24 let. V organizaci začali pracovat ještě v době kdy jsme působili v obci Ostravice.

Výlet uživatelů DOZP Pržno

Ve dnech od 3.5. - 7.5. 2021 jsme byli na rekreačním pobytu na Horní Bečvě. Ubytování jsme měli zajištěno v krásné chatě na Rališce. Blízko chaty bylo i ohniště, kde jsme opékali párky, grilovali sýr a smažili vaječinu. Procházky okolo přehrady i pobyt v přírodě byly příjemným zpestřením dne. Pro obědy jsme si chodili do blízké restaurace, která nám velice dobře vařila. Celou dobu pobytu jsme měli střídavé počasí, déšť i sluníčko, ale i tak si klienti pobyt velice užívali.

Multifunkční sál a Rehabilitace budou mít nové střechy

23.duben.2021

Hned s příchodem jarního počasí jsme se pustili do výměny střech na budově Rehabilitace a Multifunkčního sálu kde se nachází velká tělocvična. Práce postupují tak, jak realizační firmě, kterou je TB MONT Morava s.r.o., meteorologické podmínky dovolí. "Aprílové počasí" se v současné době ukazuje v plné své pestrosti - sníh-slunce-déšť-zima-teplo to se teď dá zažit během jednoho dne.

Příprava na Velikonoce

15.březen 2021

V sociálně terapeutických dílnách probíhají přípravy na velikonoční svátky. Naši uživatelé s radostí vyrábějí různé košíčky, velikonoční vajíčka, beránky či zajíčky.I když tradiční Velikonoce budou s letos netradičními protipandemickými omezeními, snažíme se navodit alespoň výzdobou co nejpříjemnější prožití těchto svátků.

Návrat koní do areálu

Náš svět, p.o.

22.prosince 2020

V těchto dnech se k nám vrátili na zimu koně - 3 staří známí a přibrali s sebou ještě čtvrtého :-)

Moc nás to těší a proto jsme jim přes rok postavili novou ohradu.

Pávi v Našem světě

Vladan, Ingrid, Zorka, naše páví partička,

nebojí se horka užívají sluníčka.

Areálem pochodují denně mají kroků dost

všechno dobře prozkoumají dělá jim to jen radost.

Občas nám už uletěli chtěli někam do světa

do vesnice zavítali letěli jak kometa.
Teď už nikam necestují ví, kde jim je nejlépe
dobře si to pamatují přece tu v Našem světě.

Krajská potravinová sbírka

Zaměstnanci naší organizace se zapojili do Krajské potravinové sbírky, která proběhla od 19.10. do 23.10.2020. Darované potraviny poputují do Potravinové banky v Ostravě pro lidí v nouzi (matky z dětmi v azylových domech, lidí bez domova, osamělý senioři apod.). Tito lidé kromě těžké životní situace často bojují i se zdravotními problémy a letos chceme pomoct lidem s intoleranci na lepek. Rozhodli jsme se darovat nejen standartní potraviny, ale také bezlepkové potraviny. Shromáždili jsme téměř 29 kg bezlepkových potravin a 27 kg standartních trvanlivých potravin. Děkujeme všem zaměstnancům!

XII. Týden sociálních služeb v naši organizaci bez veřejnosti.

5. - 11. 10. 2020

Velká radost se může skládat i z maličkostí a tak naši pracovníci sociálně terapeutických dílen ve spolupráci s aktivizačními pracovníky připravili pro naše uživatele několik malých zajímavých akcí. Týden sociálních služeb začal prodejní výstavou výrobků STD, pak následovalo sladké tvoření - něco dobrého ke kávě 😊 a na závěr týdne proběhne batikování.

Obnova parkového areálu

22.září 2020

V těchto dnech probíhá obnova zeleně v našem areálu v Pržně. Dosadíme více než 150 stromů a několik desítek keřů. Francouzskou zahradu oživí okrasné trávy a přes 400 nádherně vonících levandulí. Naši uživatelé a zaměstnanci se už teď těší na posezení ve stínu stromů v letních horkých dnech a na krásně rozkvetlé, voňavé levandule, které poslouží třeba v sociálně terapeutických dílnách na přípravu vonných polštářků.

II. ročník Loučení s čápy 2020

4. září 2020

I když nám koronavirové období nepřeje, počasí bylo skvělé a pokračovali jsme v tradici z loňska druhým ročníkem Loučení s čápy. Za zpřísněných covid bezpečnostních opatření pan ředitel Ing. Jan Zvoníček přivítal na slavnostním zahájení akce starostu obce Pržno pana Petra Blokšu a místostarostku paní Ing. Milenu Tvrdoňovou a poděkoval za skvělou spolupráci a podporu naší organizace. Do tance i pro dobrou náladu nám zahrála místní kapela SRDÍČKO a naši uživatelé si to moc užili, což je hlavní.

Děkujeme všem sponzorům a zaměstnancům, kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli.

PRŽNOHRÁTKY 2020

Ve středu 19.8.2020 jsme pro naše uživatele připravili sportovní den pod názvem PRŽNOHRÁTKY 2020. V rámci krátkého úvodního kulturního programu svůj herecký výkon v divadelním přestavení předvedli naši klienti z Domova U Včelína. O hudební vložku se postaral pan ředitel s kytarou. Zpívaní s ředitelem mají uživatelé v oblibě od doby uzavřeného režimu organizace.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce.

1. Letní Kino - Náš svět Pržno

27. července 2020

Pro zpříjemnění nelehkého koronavirového období s množstvím omezení jsme našim uživatelům připravili Letní Kino. V nově zrekonstruovaném amfiteátru proběhlo promítání filmu Babovřesky (25.07.2020) a Decibely lásky (28.8.2020). Všichni si to pod nebem plným hvězd náramně užili, hodně se nasmáli.

Amfiteátr - Náš svět Pržno

23. července 2020

Dne 22.07.2020 v 10 hod. za doprovodu zpěvu a krátkého programu jsme společně slavnostně otevřeli náš nově zrekonstruovaný Amfiteátr. Ten nám všem bude sloužit ke kulturnímu vyžití.

U Domova U Slunečnice

už zase máme slunečnice :)

22. července 2020

Chráněné bydlení Frýdek-Místek - Práce na zahradě

15. července 2020

Uživatelé chráněného bydlení ve Frýdku-Místku začali s úpravou zahrady, která je součástí jejich bydlení. Dále plánují vytvoření příjemného posezení ke grilování a využití zahrady pro pěstování ovoce a zeleniny.

Výroba bezového sirupu

09. června 2020

Dnes jsme s uživateli uvařili sirup z bezových květů, které si včera sami nasbírali v blízkém lese.

Intenzivní měsíc v Našem světě

26.května 2020

29 dnů (na pobočce ve Frýdku Místku dokonce 31 dnů) jsme v Našem světě poskytovali služby v uzavřeném režimu - byla zavedena preventiví karanténa před zavlečením nákazy Covid-19.

Obrovský dík patří všem.

Děkujeme, že jste v tom s námi!

18. května 2020

Chceme poděkovat Vám všem, kteří nám všemožnými způsoby zpříjemňujte a zjednodušujete práci v Našem světě. Ať už upečenou buchtou, jinými dobrotami, ručně ušitými rouškami nebo povzbudivým slovem.

Děkujeme také všem našim obětavým zaměstnancům.

Moc si toho vážíme!

15. výročí - NÁŠ SVĚT, p.o.

1. května 2020

Již 15 let naplňujeme naše poslání v malebném prostředí areálu v Pržně. Otevíráme se světu a chceme 15. výročí oslavit společně s Vámi.

Z důvodu COVID-19 se oslavy dne 29. 05. 2020 bohužel neuskuteční.

O náhradním termínu Vás budeme informovat.