Aktuality - archiv

DOZP - Muzeum meteoritů

březen 2023

Uživatelé domků U lesa a Pod Lysou navštívili Muzeum meteoritů. Přednáškou a shlédnutím krátkého filmu se dozvěděli o desítkách různých meteoritech, druzích a typech a spoustu dalších informací o nich, jejich poznávání a hledání. Rovněž si některé meteority mohli osahat. Pro uživatelé to bylo velmi zajímavé. Po prohlídce se uživatelé prošli místeckým náměstím a zavítali do cukrárny. Uživatelé byli spokojeni a těší se zase na něco zajímavého příště.

Skvělá zábava na bowlingu

březen 2023

Uživatelé z domku B3 si zajeli zahrát bowling do hospody U Janka ve Frýdku. Všichni byli moc spokojení, hra se jim líbila a na závěr si dali skvělou večeři

DZR na výletě v Kopřivnici

březen 2023

Uživatelé Domova U Včelína zajeli do Kopřivnice kde si prohlédli letadlo, auta, otiskli si na papír pneumatiku, procvičovali si paměť. Výlet a návštěva muzea byla velmi zajímavá.

Životní jubileum

březen 2023

Pan Josef, který bydlí na domku B4 oslavil krásné 60 té narozeniny. Oslavu jsme uspořádali v restauraci Budoucnost ve Frýdlantu n/O. Oslavenec i jeho hosté si pochutnali na bramborovém salátu, výborné dortě a připili si šampaňským.

Pes, nejlepší přítel člověka...

březen 2023

Canisterapie je oblíbená aktivita našich klientů. Na fenku Angie se moc těšili, hladili, krmili jí pamlsky a povídali si s canisterapeutem.

VII. Společenský ples 2023

Po tříleté covidove pauze jsme se zase 24.2.2023 bavili na plese organizace v krásných prostorech kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí. 208 návštěvníků vytvořilo skvělou atmosféru a náramne jsme se bavili. ZUŠ-ka Band nás roztančila na parketu, večeře od restaurace Imrvére byla vynikající a byla i bohatá tombola. Přestože obvykle chodí mnozí klienti do postele "se slepicemi", v pátek jsme trsali přes půlnoc.

Poctivá ruční výroba

únor 2023

Naši uživatele z domečku A3 si vyzkoušeli na večeři ručně vyrobit těstoviny - moc je to bavilo a po uvaření si na nich pochutnali.

DOZP domky U lesa a Pod Lysou TATRA Kopřivnice - jedna z našich oblíbených míst na výlet. Uživatelé si užili cestu autem, pozorovali přírodu, města i vesnice. Po dojetí do Kopřivnice jsme navštívili muzeum nákladních automobilů TATRA, která nás provedla dějinami kopřivnické automobilky od počátků až k současnosti. Poté jsme se odebrali na druhou část prohlídky do technického muzea osobních vozidel. Zde uživatelé viděli typologicky kompaktní sbírku automobilů, kterými se automobilka zapsala do světových dějin. Cestu zpět jsme zakončili sladkou tečkou v cukrárně U kašny. (únor 2023)

Náš svět, p.o. -"MINI ZOO"

leden 2023

Naše "MINI ZOO" se rozrostlo o dvě darované holanské zakrslé kozičky - Zorku a Jasňenku . Jsou kamarádské a veselé. Máme velkou radost.

Nový rok v Našem světě

leden 2023

V novém roce pokračují opravy a stavební práce, které zpříjemní prostředí v areálu organizace jak našim uživatelům tak i zaměstnancům. Po rozšíření parkovacích míst a nových koupelnách pro klienty koncem minulého roku, v lednu pokračujeme opravou střechy na Domově U Slunečnice a opravou podlahy v jídelně.

Vánoce :-) Už se moc těšíme!

Prosinec 2022

Uživatelé z domků A2, A3 a B3 pomalu, ale jistě dokončují přípravy na Vánoce. Napečené cukroví máme, stromeček stojí, nákup na vánoční svátky hotový stačí dokoupit drobnosti a na Vánoce jsme připravení.

Vánoční nálada - DOZP domky U Lesa a Pod Lysou

Uskutečnili jsme výlet se 3 uživateli do Frýdku - Místku, kde jsme navštívili Adventní městečko. Zastavili jsme se tady v čase a zapomněli na všechen shon... Nechali jsme se unést krásnou vánoční atmosférou s vůní koření, teplých nápojů a voňavých dobrot. Písničkou a Notičkou Sborů ZUŠ jsme se koledami naladili na pravou vánoční atmosféru. Uživatelé byli spokojeni, moc se jim toto pozdní odpoledne líbilo.

Vánoční setkání zaměstnanců - poděkování za skvělou celoroční práci, vyhodnocení celého letošního roku, plány do nového roku, zavzpomínání na ty, kteří už nejsou mezi námi, skvělý oběd, chutné občerstvení, bezkonkurenční věnečky, gratulace k životnímu jubileu, vyhodnocení soutěže o nejkreativnější diář na rok 2023, společné zpívání v kapličce, spousta smíchu a příjemná zábava - tak probíhalo setkání našich úžasných zaměstnanců.

Bylo to krásné. Všem děkujeme

Adventní koncerty

Náš svět, p.o. - KAPLIČKA

Koncerty se uskutečnily 4.12.2022 a 14.12.2022. Přivítali jsme Pěvecký sbor Cantamus, z.s. Kozlovice a Smíšený pěvecký sbor Církve bratrské.

TUTANCHAMON - JEHO HROBKA A POKLADY

Prosinec 2022

Naší uživatelé Domova U Včelína s pracovníky zajeli do Brna na velkolepou výstavu. Všichni si prohlídli největší archeologické objevy světa. Výstava se všem moc líbila -všichni byli nadšení.

Oslavy na DOZP
Listopad 2022
Na domečku B4 (služba DOZP) se slavilo významné jubileum - krásných 50 let.
Přejeme hodně zdraví a vždy dobrou náladu
Sázíme pro zdravou krajinu a budoucnost

Listopad 2022

Vysadili jsme břízu - vzácný exemplář zvaný "Bříza stachová" nebo také "Stachova bříza". Parkový areál Náš svět, příspěvková organizace se tak rozšířil o další strom pro zdravou krajinu a budoucnost. Bříza má 5 m a vysadila ji odborná firma.

Hasičská záchranná služba Letiště Ostrava- báječná exkurze
Listopad 2022

S uživateli domova U Včelína (DZR) jsme zajeli do Mošnova, kde jsme si prošli zázemí hasičské záchranné služby letiště. Měli jsme skvělého průvodce, který nám ukázal šatny, hasičské vozy, vybavení a další zajímavosti. Celému HZS moc děkujeme - exkurze byla opravdu nezapomenutelná a uživatelé byli nadšeni.

Pečeme s nadšením
5. 11 2022

Uživatelé z domků A2 se účastnili soutěže v netradičním pečení-vánoční pečení v Hodoňovicích. Cukrovi si upekli pár dnů předem aby se správně odleželo. Soutěž si užili, ochutnali cukroví od dalších soutěžících a v napětí čekali, zda vyhraje jejich výrobek. Při vyhlášení vítězů s nadšením přebírali ocenění jak v kategorii Chuť, tak i Vzhled

Muzikál Mýdlový Princ - to si v říjnu 2022 užili naši uživatelé z domova U Slunečnice . V brzkých ranních hodinách se uživatelé s pracovníky vypravili do Prahy. Cesta vlakem byla náročná, ale odměnou bylo nádherné vystoupení , fotky s herci a príma atmosféra.

Naši uživatelé se zúčastnili jubilejního 25. ročníku Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro handicapované (září 2022). Soutěžilo se o medaile , drobné dárky a nejlepší družstvo vyhrálo putovní pohár primátora. Naše družstvo důstojně a se zápalem reprezentovalo zařízení, odvezlo si drobné dárky, památní medaile a po skončení olympiády si pochutnali na slavnostním obědu.

Krajská potravinová sbírka

Zaměstnanci naší organizace se znovu zapojili do Krajské potravinové sbírky, která proběhla od 17.10. do 21.10.2020. Darované potraviny poputují do Potravinové banky v Ostravě pro lidí v nouzi (matky z dětmi v azylových domech, lidí bez domova, osamělý senioři apod.). Shromáždili jsme 90 kg trvanlivých potravin.

Děkujeme všem zaměstnancům!

14. Týden sociálních služeb

V období od 3. do 9. 10. 2022 probíhal již 14. ročník týdne sociálních služeb, který vyhlásila APSS ČR. Při této příležitostí pro naše klienty byl připravený program na každý den. S nadšením se pracovalo na podzimní výzdobě, uskutečnila se hipoterapie, muzikoterapie, sportovní den-turnaj v přehazované, prodejní výstava STD a v rámci dni otevřených dveří byl náš areál otevřený pro širokou veřejnost.

Chráněné bydlení Frýdek-Místek

Oslava 40tých narozenin pana Iva

Pan Ivo se rozhodl své narozeniny oslavit s dalšími uživateli chráněného bydlení, svou oslavu zakončil společným opékáním klobás za finanční podpory opatrovníka.

Děkujeme a přejeme hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.

IV. Loučení s čápy 2022

2. září 2022

Tradiční každoroční Loučení s čápy slavíme již 4. rok. Nechyběla kapela Srdíčko, která nám hrála do tance celé odpoledne, skvělé vystoupení uživatelů z Domova U Včelína, RYTMY a jejich bubny a překvapením bylo moc krásné taneční vystoupení uživatelů a zaměstnanců Domova U Slunečnice. Nechyběla canisterapie, prezentační stánek organizace ADRA a náš prodejný stánek výrobků STD. Znovu se smažili skvělé bramboráky, čepovala se limonáda, pivo, koláče se prodávaly na stánku, kde se linula vůně čerstvé kávy. Úžasné odpoledne.

Letní Kino

17. srpna 2022

Již 3.rokem každé léto promítáme filmy pod širým nebem. V červenci velký úspěch u našich uživatelů měl film Mamma Mia! a v srpnu film Johnny English se vrací si s námi poprvé užili i obyvatelé obce Pržno. Počasí bylo perfektní a moc jsme si to užili.

Pržno-hrátky 2022

II. ročník akce Pržno-hrátky zahájil 4.8.2022 pán ředitel Ing. Jan Zvoníček a v rámci úvodního kulturního programu svůj herecký výkon předvedli naši klienti z Domova U Včelína. Divadelní přestavení Sněhurka mělo velký úspěch . Následoval "Maraton v Našem světě" a na každého účastníka v cíli čekala zlatá medaile. Odpoledne se o zábavu postarala kapela Srdíčko a naši zaměstnanci smažili tolik oblíbené bramboráky. Byl to zábavný den.

Tři veteráni v Našem světě

29.července 2022

Liďáčkovo divadlo nám připravilo krásný kulturní zážitek představením - Tři veteráni od Jana Wericha. Spolu s námi si to užili i dámy z klubu seniorů z Pržna.

Hercům divadla moc děkujeme.

Cvičný požární poplach

Na DZR se 12.7.2022 uskutečnilo evakuační cvičení pro případ vzniku reálného požáru. Do cvičení se zapojili všichni uživatelé a pracovníci domova společné s Hasičským sborem Frýdek-Místek. Vyzkoušeli jsme evakuaci domova a byly využity i evakuační podložky, které se umísťují na lůžko pod matraci a je tedy možné jejich okamžité použití.

Domov U Zvonu v Kopřivnici

Dne 21. 6. 22 jsme doprovázeli uživatele do Kopřivnice, kde navštívili Muzeum nákladních automobilů tatra. Uživatelé měli možnost shlédnout různou škálu osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Poté jsme navštívili do kavárnu, kde si uživatelé vyzkoušeli netradiční kávu s tonikem a zákusek.