Aktuality - archiv

Mezinárodní den kuchařů

20.10.2023 byl Mezinárodní den kuchařů. V tento den si klienti z domku A1 zpestřili odpoledne svou oblíbenou činností, a to jako praví kuchaři – s pomocí pracovnic si z papíru vyrobili kuchařské čepice, zavázali si zástěru a společně si připravili odpolední desert.

Havajský ples

září 2023

Akce se každoročně koná v Lidovém domě ve Frýdku – Místku. Uživatelé se zde potkali se svými kamarády z jiných organizací. Součástí akce byla i bohatá tombola. "Havajský ples" si všichni užili a těší se na podzimní karneval.

Domov U Zvonu - Ostravice

září 2023

Prošli jsme se kolem řeky, pokochali jsme se krásnými výhledy na peřeje a na vrchol Lysé Hory. Po obědě jsme ještě navštívili expozici Dřevěných soch a cukrárnu. Domů se uživatelé vrátili spokojeni a plni zážitků.

Zaměstnanci MSK pomáhají

září 2023

V rámci teambuildingu byl u nás celý finanční odbor KÚ MSK.Děkujeme za skvěle odvedenou práci

5. Loučení s čápy

8. září 2023

5. ročník akce Loučení s čápy je za námi . Klienti se na akci těšili již dlouhé týdny dopředu. Akce byla úžasná.

Klienti z domku A5 na cestách

srpen 2023

Služebním autem jsme uskutečnili celodenní výlet do Teplic nad Bečvou. Po dojetí do Teplic jsme se prošli lázeňskou kolonádou, vyzkoušeli různé prameny a pak jsme se vydali na prohlídku Zbrašovských aragonitových jeskyní. Uživatelé byli poprvé v jeskyni a z prohlídky byli velice nadšeni. Rovněž jsme navštívili i nejhlubší zatopenou propast světa.

Rekonstrunce na "ZVONU"

srpen 2023

Od 7. 8. 2023 probíhá rekonstrukce domova U Zvonu - výměna lina. Uživatelé v době prací využívají multifunkční sál, kde mají možnost sportovního vyžití, můžou se podívat na pěkný film nebo si zatancovat při hudbě. K dispozici je i kuchyňka, kde se připravují různé dobroty například skvělé langoše.

.

Výlety v létě máme nejraději

srpen 2023

Klienti Domova U Včelína zajeli na výlet do ZOO v Ostravě a navštívili Ráj dřevěných soch v Ostravici.

Užíváme si léto

červenec 2023

Uživatelé služby DOZP - domek A3 mají pestrý letní program. Jeden den slaví narození s vlastnoručně vyrobenými chlebíčky a sladké Marlenky a další den si užívají letní kino. V restauraci na Hrišti v obci Pržno se promítalá česká komedie "Prvok, Šampon, Tečka a Karel". Uživatelům se film moc líbil a vychutnali si i občertvení - dobře vychlazený Birell a pizzu. K samotnému filmu si dali ještě brambůrky a tyčinky. Z kina odcházeli plní dojmů a zážitku.

Oáza klidu a krásy ve Staříči

červen 2023

S uživateli Domova U Zvonu jsme navštívili mini arboretum ve Staříči. Měli jsme možnost projít se překrásnou zahradou, která byla doplněna krásnými dekoracemi mistra kováře a dráteníka. Arboretum je výsledkem dvacetileté práce manželského páru, který se rostlinám dennodenně věnuje. V arboretu mají návštěvníci možnost relaxovat a odpočívat na připravených lehátkách, obklopeni šuměním vody a vzácným klidem.

Výroba vozů Hyundai

červenec 2023

Dlouho očekávaná exkurze:-) Se 3 uživateli služby DOZP – domek A5 jsme zajeli do Nošovic a podívali jsme se na výrobu vozů Hyundai. Exkurze trvala 70 min. a začala prezentačním filmem o společnosti. Po úvodním shlédnutí filmu uživatelé obdrželi sluchátka a ochranné brýle. Poté nás návštěvnický vláček zavezl do výrobních hal, které zahrnovaly lisovnu, svařovnu, finální montáž a převodovkárnu. Návštěvnický vláček se v hale zastavil u každé výroby a pomocí sluchátka jsme si vyslechli přednášku, jaký úkon roboti vykonávají. Exkurze byla hodně zajímavá.

Domov U Včelína

květen 2023

- vyrazili jsme na výlet do Českého Těšína. Tam jsme si prohlédli náměstí, kostely a další zajímavé památky. Protože našim uživatelům nechybí smysl pro dobrodružství, přešli jsme přes hranici do polského Cieszyna. Musíme říct, že nás tam překvapil nádherný park s úchvatnou Piastovskou věží, odkud jsme měli krásný výhled na Českou Republiku. Abychom získali sílu na další prohlídku, zašli jsme do jednoho skvělé restaurace v Českém Těšíně, kde jsme si dali výborný oběd. A když už jsme u toho byli, nemohli jsme si nechat ujít návštěvu Chorvatské cukrárny, kde jsme si pochutnali na lahodné kávě a Chorvatském zmrzlinovém poháru.

Náš svět slavil plnoletost

25.5.2023

Oslava 18. výročí působení příspěvkové organizace Náš svět v obci Pržno, na které se v hojném počtu sešli naši klienti, jejich rodinní příslušníci, opatrovníci a zaměstnanci, se proměnila v nezapomenutelné odpoledne. Oblíbená kapela ABBA revival se postarala o zábavu a známé hity jako "Dancing Queen" a "Mamma Mia" roztančily téměř všechny. Atmosféru oslavy dochutily bramboráky, osmažené dozlatova. Oslava 18. Výročí organizace v obci Pržno byla příležitostí vyzdvihnout obětavou práci všech zaměstnanců, jedinečné příběhy našich klientů.

VI.ročník "Den bez hendikepu"

8.5.2023

VI.ročník "Den bez hendikepu" Co je víc než šťastný úsměv? šťastný úsměv při jízdě na motorce 8.květen byl pro naše uživatelé výjimečný – navštívil nás moto klub Beskyd´s Riders. Přes 60 krásných motorek, grilování párků, soutěže, sladké odměny, jízda na motorce a vítr ve vlasech – to vše jsme si moc užili. Moc děkujeme všem Beskydským jezdcům za úžasné odpoledne

Den matek

Všechno nejlepší, mami!

14. května bude Den matek a naši klienti z domku SO-02 už připravují dárky pro své maminky.

Kde si můžete užít přírodu?

květen 2023

Hledáte místo, kde si můžete užít přírodu? Klienti z domku A1 rozhodně doporučuji navštívit Žermanický park, kde strávili pohodové odpoledne. Toto místo má spoustu rozmanitých zákoutí, které jsme prozkoumali, sledovali jsme zvířata, zahráli jsme si venkovní kuželky a nechyběla ani svačina v altánku. Tento výlet do Žermanického parku byl skutečně skvělý. Bylo to jako malé dobrodružství uprostřed přírody.

DOZP - Muzeum meteoritů

březen 2023

Uživatelé domků U lesa a Pod Lysou navštívili Muzeum meteoritů. Přednáškou a shlédnutím krátkého filmu se dozvěděli o desítkách různých meteoritech, druzích a typech a spoustu dalších informací o nich, jejich poznávání a hledání. Rovněž si některé meteority mohli osahat. Pro uživatelé to bylo velmi zajímavé. Po prohlídce se uživatelé prošli místeckým náměstím a zavítali do cukrárny. Uživatelé byli spokojeni a těší se zase na něco zajímavého příště.

Skvělá zábava na bowlingu

březen 2023

Uživatelé z domku B3 si zajeli zahrát bowling do hospody U Janka ve Frýdku. Všichni byli moc spokojení, hra se jim líbila a na závěr si dali skvělou večeři

Životní jubileum

březen 2023

Pan Josef, který bydlí na domku B4 oslavil krásné 60 té narozeniny. Oslavu jsme uspořádali v restauraci Budoucnost ve Frýdlantu n/O. Oslavenec i jeho hosté si pochutnali na bramborovém salátu, výborné dortě a připili si šampaňským.

Pes, nejlepší přítel člověka...

březen 2023

Canisterapie je oblíbená aktivita našich klientů. Na fenku Angie se moc těšili, hladili, krmili jí pamlsky a povídali si s canisterapeutem.

VII. Společenský ples 2023

Po tříleté covidove pauze jsme se zase 24.2.2023 bavili na plese organizace v krásných prostorech kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí. 208 návštěvníků vytvořilo skvělou atmosféru a náramne jsme se bavili. ZUŠ-ka Band nás roztančila na parketu, večeře od restaurace Imrvére byla vynikající a byla i bohatá tombola. Přestože obvykle chodí mnozí klienti do postele "se slepicemi", v pátek jsme trsali přes půlnoc.