Aktuality - archiv

Náš svět, p.o
8.duben 2022

Pro přepravu našich uživatelů jsme pořídili nové auto Volkswagen Caddy Maxi 1,5 TSI se sníženou nájezdovou rampou pro převoz osob na invalidním vozíku. Výlety v novém autě si tak užijí i naši nechodící (nebo imobilní) uživatelé. Zjednoduší se i přeprava na lékařské vyšetření nebo na úřady.

Uživatelé DOZP SO - 02

Duben 20212

V úterý jsme si vyjeli vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí. Z nádraží jsme se vydali na pěší túru na Ondřejník. Tam jsme se občerstvili a podívali se do okolí horské restaurace. Při zpáteční cestě jsme si ještě zašli na kávu a zákusek do blízké restaurace u nádraží. Počasí nám přálo. Uživatelům se výlet moc líbil a už se těší na další.

JSME STVOŘENÍ K TVOŘENÍ

Duben 2022

Pracovnice STD připravily pro uživatelé dílen netradiční tvoření. Pracovalo se pouze s přírodními materiály a fantazii se meze nekladly. Výsledkem byly převážně jarní dekorace s vůni dřeva.

Výlet na Hukvaldy
Duben 2022

Uživatelé z DOZP - A2 využili příznivého počasí a zajeli si místní hromadnou dopravu na hrad Hukvaldy. Prošli se oborou a podívali se na symbol Hukvald, kterým je Liška Bystrouška. Pomalou procházkou se zašli podívat na zříceninu hradu. Uživatelé také při cestě oborou pozorovali daňky, pracovníci jim přečetli naučné tabule, kde se dozvěděli o místní fauně a floře.

DZR - Domov U Včelína

28.březen 2022

Slunečný březen a příchod jara přináší i úklid kolem domova. Naši klienti se aktivně zapojili do zkrášlování svého okolí. Hrabali listí, rozhrabávali krtince, čistili jezírko. Dále se aktivně zúčastňují hippoterapie, kde se starají o koně - hřebelcují, hladí je, krmí zeleninou. Tato terapie se všem moc líbí. Při tom všem se celý měsíc hodně vařilo a peklo.

DOZP na výletě
Březen 2022

Krásné zážitky ze společného výletu mají uživatelé z domečku DOZP - A4 a SO-02. Navštívili jsme okolí Frýdeckého zámku s vyhlídkou a studánku s léčivým pramenem v Lískovci.

Na Domově U Slunečnice se slavilo
Únor 2022

Na Domově u Slunečnice bylo veselo - 3 uživatelé totiž slavili narozeniny. Odhlásili si stravu z naší kuchyně a zapojili se do příprav obědu a večeře. Oslava se velmi vydařila - jídlo bylo vynikající a na dortu s kávičkou si všichni pochutnali.

Nuda? Neznáme!

Listopad 2021

Uživatelé Domova U Slunečnice navštívili muzeum v Kopřivnici. Byli velmi nadšení z aut, pořídili si spousty fotografií na výzdobu pokojů. Uživatelé chráněného bydlení se i v podzimních dnech starají o údržbu naší přilehlé zahrady. A po zásluze k velkému výkonu patří odměna a tou bylo grilování.

PODZIM

I podzim může být krásný a tak 8.11. uživatelé Domova U Slunečnice v rámci aktivizace vytvářeli podzimní dekorace.

Podzim hraje všemi barvami a jejich dekorace je jí příkladem.

CHB na bowlingu

Únor 2022

Sobotní den si uživatelé chráněného bydlení z Frýdku- Místku zpříjemnili procházkou kolem přehrady Olešná a bowllingem v restauraci U Toma Den plný zážitků bylo možné zrealizovat díky projektu "Žít normálně".

Listopad - měsíc plný aktivít
Netradiční pečení Uživatelé s DOZP domků A2 se 6.11.2021 zúčastnili soutěže v Netradičním pečení v Hodoňovicích. V průběhu roku vybírali recepty a trénovali pečení. Na soutěži vyhráli 1. místo za vzhled a 1. místo za chuť, už se těší na další ročník a přemýšlejí co upečou tentokrát.
REHABILITACE - slavnostní otevření

V rámci spolupráce dvou příspěvkových organizací MSK bylo 2.11.2021 otevřeno detašovaného pracoviště rehabilitace Odborného léčebného ústavu Metylovice-Moravskoslezského sanatoria, p. o. v areálu příspěvkové organizace Náš svět v Pržně. Bude poskytovat odborné rehabilitační služby klientům zařízení, pacientům léčebného ústavu a dalším zájemcům.

Chráněné bydlení - "Žít normalně"

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se několik uživatelů chráněného bydlení vydalo na toulky po Moravskoslezkých Beskydech. Své putování přes Bílý kříž zakončili opékáním párků. Tuto aktivitu bylo možné zrealizovat díky pracovníka projektu "Žít normálně".

Chráněné bydlení pobočka Frýdek-Místek


Dne 29. 10. 2021 jsme se zúčastnili turnaje v sálové kopané o pohár Santé 2021 v Havířově. Po nadšeném výkonu a obětavé hře jsme mezi osmi družstvy obsadili šesté místo.

DOZP - Lysá hora

V pátek 19.11.2021 uživatelé z DOZP domek B1 vyrazili na Lysou horu. Lysá hora je přezdívaná Královna Moravskoslezských Beskyd. Svou výškou 1.323 m převyšuje své okolí a tak si ze připadáte, že nic vyššího neexistuje.

Monster truck show

Dne 10. října jsme s našim uživatelem (DOZP Domek pod Lipinami) odjeli na představení Monster truck show, které začínalo odpoledne v Místku na velkém parkovišti (ul. Příborská). Uživatel trucky v akci velmi pozorně sledoval a celou show si skvěle užil.

DOZP Domek Pod Lipami - výlety

V pondělí ráno 4. 10.2021 jsme vyrazili na 4 dny na rekreaci na Horní Bečvu. Na chatě Rališce jsme byli ubytováni už po čtvrté, takže chatu i okolí již dobře známe. Procházky do přírody byly moc fajn, protože jsme první dva dny pobytu měli nádherné a teplé počasí. Každodenní večerní relaxace v sauně i vířivce se nám taky velice líbila. Na obědy jsme chodili do blízké restaurace, kde velice dobře vaří.

Chráněné bydlení Frýdek-Místek
Dovolená - pět uživatelů chráněného bydlení, vycestovalo od 17. do 21. 10. 2021 na rekreační pobyt. Zajistili si pronájem chalupy. Prozkoumali okolí Trojmezí mezi Slovenskem, Polskem a Českou republikou. Pobyt využili k odpočinku a procházkám přírodou.

DOZP - Domov U Zvonu

5. srpna 2021

Letní počasí přeje různým výletům a procházkám. ZOO patří k nejatraktivnějším cílům, a tak se na výlet do ZOO Lešná vydali i naši uživatelé z Domova U Zvonu. A byli moc moc spokojeni.

Cestu spojili také s návštěvou hřbitova, kde zapálili svíčku a věnovali tichou vzpomínku rodičům klienta. I to patří k životu.

Chráněné bydlení Frýdek - Místek

23. červenec 2021

Naši uživatelé rádi využívají možnost přizpůsobit pokoje svým vlastním představám. Jedním z osvědčených nápadů, jak změnit atmosféru interiéru, je i malování a dekorování stěn.

Společně s pracovníky připravili potřebné nářadí, ochranné folie, vybrali barvy, dekorace a dali se do díla.Výsledek je překrásný a naše uživatelka je moc spokojená se svou kreativní prací.

Chráněné bydlení F-M_Odpoledne s dobrovolníky

Dne 9. 6. 2021 proběhla v chráněném bydlení ve Frýdku-Místku společná akce s dobrovolníky a opatrovníky. Někteří uživatelé si přizvali také své kamarády. Ve společném odpoledni jsme smažili vaječinu, opékali párky a ochutnali vynikající koláče, které upekli uživatelé ve spolupráci s pracovníky. Zahráli jsme si fotbal, kuželky a také s dobrovolníky na kytaru. V tomto odpoledni si snad každý zúčastněný našel kousek své oblíbené zábavy.

Chráněné bydlení pokračuje v mottu organizace "Náš svět se otevírá světu".

Náš svět, příspěvková organizace 16. let v obci Pržno

Letošní rok - dne 27. 5. 2021 naše organizace oslavila 16. výročí působení v obci Pržno. Při této příležitosti jsme věcnými dary potěšili 2 naše uživatele, a to paní Libuši, která oslavila letos 64. narozeniny a pana Zdeňka, který oslavil 71. narození a jsou nejstaršími uživateli v naší organizaci. Oba se těší poměrně dobrému zdraví a přejeme jim, aby to tak ještě dlouho zůstalo. Nezapomněli jsme ani na naše zaměstnance, kteří u nás pracují nejdéle. Dárkový koš obdržela paní Soňa, která u nás pracuje již 38 let a pan Milan, který u nás pracuje již 24 let. V organizaci začali pracovat ještě v době kdy jsme působili v obci Ostravice.

Výlet uživatelů DOZP Pržno

Ve dnech od 3.5. - 7.5. 2021 jsme byli na rekreačním pobytu na Horní Bečvě. Ubytování jsme měli zajištěno v krásné chatě na Rališce. Blízko chaty bylo i ohniště, kde jsme opékali párky, grilovali sýr a smažili vaječinu. Procházky okolo přehrady i pobyt v přírodě byly příjemným zpestřením dne. Pro obědy jsme si chodili do blízké restaurace, která nám velice dobře vařila. Celou dobu pobytu jsme měli střídavé počasí, déšť i sluníčko, ale i tak si klienti pobyt velice užívali.

Multifunkční sál a Rehabilitace budou mít nové střechy

23.duben.2021

Hned s příchodem jarního počasí jsme se pustili do výměny střech na budově Rehabilitace a Multifunkčního sálu kde se nachází velká tělocvična. Práce postupují tak, jak realizační firmě, kterou je TB MONT Morava s.r.o., meteorologické podmínky dovolí. "Aprílové počasí" se v současné době ukazuje v plné své pestrosti - sníh-slunce-déšť-zima-teplo to se teď dá zažit během jednoho dne.

Příprava na Velikonoce

15.březen 2021

V sociálně terapeutických dílnách probíhají přípravy na velikonoční svátky. Naši uživatelé s radostí vyrábějí různé košíčky, velikonoční vajíčka, beránky či zajíčky.I když tradiční Velikonoce budou s letos netradičními protipandemickými omezeními, snažíme se navodit alespoň výzdobou co nejpříjemnější prožití těchto svátků.

Návrat koní do areálu

Náš svět, p.o.

22.prosince 2020

V těchto dnech se k nám vrátili na zimu koně - 3 staří známí a přibrali s sebou ještě čtvrtého :-)

Moc nás to těší a proto jsme jim přes rok postavili novou ohradu.

Pávi v Našem světě

Vladan, Ingrid, Zorka, naše páví partička,

nebojí se horka užívají sluníčka.

Areálem pochodují denně mají kroků dost

všechno dobře prozkoumají dělá jim to jen radost.

Občas nám už uletěli chtěli někam do světa

do vesnice zavítali letěli jak kometa.
Teď už nikam necestují ví, kde jim je nejlépe
dobře si to pamatují přece tu v Našem světě.

Krajská potravinová sbírka

Zaměstnanci naší organizace se zapojili do Krajské potravinové sbírky, která proběhla od 19.10. do 23.10.2020. Darované potraviny poputují do Potravinové banky v Ostravě pro lidí v nouzi (matky z dětmi v azylových domech, lidí bez domova, osamělý senioři apod.). Tito lidé kromě těžké životní situace často bojují i se zdravotními problémy a letos chceme pomoct lidem s intoleranci na lepek. Rozhodli jsme se darovat nejen standartní potraviny, ale také bezlepkové potraviny. Shromáždili jsme téměř 29 kg bezlepkových potravin a 27 kg standartních trvanlivých potravin. Děkujeme všem zaměstnancům!

XII. Týden sociálních služeb v naši organizaci bez veřejnosti.

5. - 11. 10. 2020

Velká radost se může skládat i z maličkostí a tak naši pracovníci sociálně terapeutických dílen ve spolupráci s aktivizačními pracovníky připravili pro naše uživatele několik malých zajímavých akcí. Týden sociálních služeb začal prodejní výstavou výrobků STD, pak následovalo sladké tvoření - něco dobrého ke kávě 😊 a na závěr týdne proběhne batikování.

Obnova parkového areálu

22.září 2020

V těchto dnech probíhá obnova zeleně v našem areálu v Pržně. Dosadíme více než 150 stromů a několik desítek keřů. Francouzskou zahradu oživí okrasné trávy a přes 400 nádherně vonících levandulí. Naši uživatelé a zaměstnanci se už teď těší na posezení ve stínu stromů v letních horkých dnech a na krásně rozkvetlé, voňavé levandule, které poslouží třeba v sociálně terapeutických dílnách na přípravu vonných polštářků.

II. ročník Loučení s čápy 2020

4. září 2020

I když nám koronavirové období nepřeje, počasí bylo skvělé a pokračovali jsme v tradici z loňska druhým ročníkem Loučení s čápy. Za zpřísněných covid bezpečnostních opatření pan ředitel Ing. Jan Zvoníček přivítal na slavnostním zahájení akce starostu obce Pržno pana Petra Blokšu a místostarostku paní Ing. Milenu Tvrdoňovou a poděkoval za skvělou spolupráci a podporu naší organizace. Do tance i pro dobrou náladu nám zahrála místní kapela SRDÍČKO a naši uživatelé si to moc užili, což je hlavní.

Děkujeme všem sponzorům a zaměstnancům, kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli.

PRŽNOHRÁTKY 2020

Ve středu 19.8.2020 jsme pro naše uživatele připravili sportovní den pod názvem PRŽNOHRÁTKY 2020. V rámci krátkého úvodního kulturního programu svůj herecký výkon v divadelním přestavení předvedli naši klienti z Domova U Včelína. O hudební vložku se postaral pan ředitel s kytarou. Zpívaní s ředitelem mají uživatelé v oblibě od doby uzavřeného režimu organizace.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce.

1. Letní Kino - Náš svět Pržno

27. července 2020

Pro zpříjemnění nelehkého koronavirového období s množstvím omezení jsme našim uživatelům připravili Letní Kino. V nově zrekonstruovaném amfiteátru proběhlo promítání filmu Babovřesky (25.07.2020) a Decibely lásky (28.8.2020). Všichni si to pod nebem plným hvězd náramně užili, hodně se nasmáli.

Amfiteátr - Náš svět Pržno

23. července 2020

Dne 22.07.2020 v 10 hod. za doprovodu zpěvu a krátkého programu jsme společně slavnostně otevřeli náš nově zrekonstruovaný Amfiteátr. Ten nám všem bude sloužit ke kulturnímu vyžití.

U Domova U Slunečnice

už zase máme slunečnice :)

22. července 2020

Chráněné bydlení Frýdek-Místek - Práce na zahradě

15. července 2020

Uživatelé chráněného bydlení ve Frýdku-Místku začali s úpravou zahrady, která je součástí jejich bydlení. Dále plánují vytvoření příjemného posezení ke grilování a využití zahrady pro pěstování ovoce a zeleniny.

Výroba bezového sirupu

09. června 2020

Dnes jsme s uživateli uvařili sirup z bezových květů, které si včera sami nasbírali v blízkém lese.

Intenzivní měsíc v Našem světě

26.května 2020

29 dnů (na pobočce ve Frýdku Místku dokonce 31 dnů) jsme v Našem světě poskytovali služby v uzavřeném režimu - byla zavedena preventiví karanténa před zavlečením nákazy Covid-19.

Obrovský dík patří všem.