Aktuality - archiv

Hasičská záchranná služba Letiště Ostrava- báječná exkurze
Listopad 2022

S uživateli domova U Včelína (DZR) jsme zajeli do Mošnova, kde jsme si prošli zázemí hasičské záchranné služby letiště. Měli jsme skvělého průvodce, který nám ukázal šatny, hasičské vozy, vybavení a další zajímavosti. Celému HZS moc děkujeme - exkurze byla opravdu nezapomenutelná a uživatelé byli nadšeni.

Pečeme s nadšením
5. 11 2022

Uživatelé z domků A2 se účastnili soutěže v netradičním pečení-vánoční pečení v Hodoňovicích. Cukrovi si upekli pár dnů předem aby se správně odleželo. Soutěž si užili, ochutnali cukroví od dalších soutěžících a v napětí čekali, zda vyhraje jejich výrobek. Při vyhlášení vítězů s nadšením přebírali ocenění jak v kategorii Chuť, tak i Vzhled

Muzikál Mýdlový Princ - to si v říjnu 2022 užili naši uživatelé z domova U Slunečnice . V brzkých ranních hodinách se uživatelé s pracovníky vypravili do Prahy. Cesta vlakem byla náročná, ale odměnou bylo nádherné vystoupení , fotky s herci a príma atmosféra.

Naši uživatelé se zúčastnili jubilejního 25. ročníku Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro handicapované (září 2022). Soutěžilo se o medaile , drobné dárky a nejlepší družstvo vyhrálo putovní pohár primátora. Naše družstvo důstojně a se zápalem reprezentovalo zařízení, odvezlo si drobné dárky, památní medaile a po skončení olympiády si pochutnali na slavnostním obědu.

Krajská potravinová sbírka

Zaměstnanci naší organizace se znovu zapojili do Krajské potravinové sbírky, která proběhla od 17.10. do 21.10.2020. Darované potraviny poputují do Potravinové banky v Ostravě pro lidí v nouzi (matky z dětmi v azylových domech, lidí bez domova, osamělý senioři apod.). Shromáždili jsme 90 kg trvanlivých potravin.

Děkujeme všem zaměstnancům!

14. Týden sociálních služeb

V období od 3. do 9. 10. 2022 probíhal již 14. ročník týdne sociálních služeb, který vyhlásila APSS ČR. Při této příležitostí pro naše klienty byl připravený program na každý den. S nadšením se pracovalo na podzimní výzdobě, uskutečnila se hipoterapie, muzikoterapie, sportovní den-turnaj v přehazované, prodejní výstava STD a v rámci dni otevřených dveří byl náš areál otevřený pro širokou veřejnost.

Chráněné bydlení Frýdek-Místek

Oslava 40tých narozenin pana Iva

Pan Ivo se rozhodl své narozeniny oslavit s dalšími uživateli chráněného bydlení, svou oslavu zakončil společným opékáním klobás za finanční podpory opatrovníka.

Děkujeme a přejeme hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.

IV. Loučení s čápy 2022

2. září 2022

Tradiční každoroční Loučení s čápy slavíme již 4. rok. Nechyběla kapela Srdíčko, která nám hrála do tance celé odpoledne, skvělé vystoupení uživatelů z Domova U Včelína, RYTMY a jejich bubny a překvapením bylo moc krásné taneční vystoupení uživatelů a zaměstnanců Domova U Slunečnice. Nechyběla canisterapie, prezentační stánek organizace ADRA a náš prodejný stánek výrobků STD. Znovu se smažili skvělé bramboráky, čepovala se limonáda, pivo, koláče se prodávaly na stánku, kde se linula vůně čerstvé kávy. Úžasné odpoledne.

Letní Kino

17. srpna 2022

Již 3.rokem každé léto promítáme filmy pod širým nebem. V červenci velký úspěch u našich uživatelů měl film Mamma Mia! a v srpnu film Johnny English se vrací si s námi poprvé užili i obyvatelé obce Pržno. Počasí bylo perfektní a moc jsme si to užili.

Pržno-hrátky 2022

II. ročník akce Pržno-hrátky zahájil 4.8.2022 pán ředitel Ing. Jan Zvoníček a v rámci úvodního kulturního programu svůj herecký výkon předvedli naši klienti z Domova U Včelína. Divadelní přestavení Sněhurka mělo velký úspěch . Následoval "Maraton v Našem světě" a na každého účastníka v cíli čekala zlatá medaile. Odpoledne se o zábavu postarala kapela Srdíčko a naši zaměstnanci smažili tolik oblíbené bramboráky. Byl to zábavný den.

Tři veteráni v Našem světě

29.července 2022

Liďáčkovo divadlo nám připravilo krásný kulturní zážitek představením - Tři veteráni od Jana Wericha. Spolu s námi si to užili i dámy z klubu seniorů z Pržna.

Hercům divadla moc děkujeme.

Cvičný požární poplach

Na DZR se 12.7.2022 uskutečnilo evakuační cvičení pro případ vzniku reálného požáru. Do cvičení se zapojili všichni uživatelé a pracovníci domova společné s Hasičským sborem Frýdek-Místek. Vyzkoušeli jsme evakuaci domova a byly využity i evakuační podložky, které se umísťují na lůžko pod matraci a je tedy možné jejich okamžité použití.

Domov U Zvonu v Kopřivnici

Dne 21. 6. 22 jsme doprovázeli uživatele do Kopřivnice, kde navštívili Muzeum nákladních automobilů tatra. Uživatelé měli možnost shlédnout různou škálu osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Poté jsme navštívili do kavárnu, kde si uživatelé vyzkoušeli netradiční kávu s tonikem a zákusek.

Baško-hrátky 2022_DZR - 1. místo

Dne 18. 6. 2022 jsme se účastnili akce "Baško-hrátky" s netradičním plavidlem "Alfa Centauri". Družstvo bylo složeno ze 4 účastníků - kosmonautů z DZR. Plavidlo po celou dobu plavby bylo hlasitě povzbuzováno všemi diváky až ke břehu. Kosmický nápad sestavené lodě porotu a diváky zaujal natolik, že vyhrál 1. místo. Tato celodenní akce byla podpořena slunečným počasím a všem účastníkům zůstane dlouho v paměti.

17. Výročí působení v obci Pržno

Květen 2022

Historie příspěvkové organizace Náš svět sahá do roku 1974, kdy ubytovací kapacita byla situována v obci Ostravice jako Ústav sociální péče pro mládež.

V roce 2005 se uživatelé z Ostravice přestěhovali do nově vybudovaného zařízení v obci Pržno, jehož součástí jsou 3 větší objekty a několik domků rodinného typu.

CHB - Taneční

Květen 2022

Uživatelé chráněného bydlení slavnostně zakončili své taneční, na které se dlouho a pečlivě připravovali. Radost a výsledek své snahy jim vkouzlil na tváři mnoho úsměvů a pocit úspěchu.

Vaječina 2022

10.květen 2022

Tradice v našem regionu velí po Velikonocích smažit vaječinu. V Našem světě jsme tradici dodrželi. Akci zahájil ředitel organizace pán Ing. Jan Zvoníček a nasledovalo hudební vystoupení uživatelů z muzikoterapie pod vedením aktivizačního pracovníka. Počasí i nálada byla skvěla :-)

CHB - Arboretum Staříč

Květen 2022

Uživatelé chráněného bydlení se vydali za poznáním do Arboreta ve Staříči. Byli překvapeni jak krásná může být zahrada, když se o ní pečuje. Následující dny se s nadšením zapojili do prací a úprav na zahradách chráněného bydlení.

Náš svět, p.o
8.duben 2022

Pro přepravu našich uživatelů jsme pořídili nové auto Volkswagen Caddy Maxi 1,5 TSI se sníženou nájezdovou rampou pro převoz osob na invalidním vozíku. Výlety v novém autě si tak užijí i naši nechodící (nebo imobilní) uživatelé. Zjednoduší se i přeprava na lékařské vyšetření nebo na úřady.

Uživatelé DOZP SO - 02

Duben 20212

V úterý jsme si vyjeli vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí. Z nádraží jsme se vydali na pěší túru na Ondřejník. Tam jsme se občerstvili a podívali se do okolí horské restaurace. Při zpáteční cestě jsme si ještě zašli na kávu a zákusek do blízké restaurace u nádraží. Počasí nám přálo. Uživatelům se výlet moc líbil a už se těší na další.

JSME STVOŘENÍ K TVOŘENÍ

Duben 2022

Pracovnice STD připravily pro uživatelé dílen netradiční tvoření. Pracovalo se pouze s přírodními materiály a fantazii se meze nekladly. Výsledkem byly převážně jarní dekorace s vůni dřeva.

Výlet na Hukvaldy
Duben 2022

Uživatelé z DOZP - A2 využili příznivého počasí a zajeli si místní hromadnou dopravu na hrad Hukvaldy. Prošli se oborou a podívali se na symbol Hukvald, kterým je Liška Bystrouška. Pomalou procházkou se zašli podívat na zříceninu hradu. Uživatelé také při cestě oborou pozorovali daňky, pracovníci jim přečetli naučné tabule, kde se dozvěděli o místní fauně a floře.

DZR - Domov U Včelína

28.březen 2022

Slunečný březen a příchod jara přináší i úklid kolem domova. Naši klienti se aktivně zapojili do zkrášlování svého okolí. Hrabali listí, rozhrabávali krtince, čistili jezírko. Dále se aktivně zúčastňují hippoterapie, kde se starají o koně - hřebelcují, hladí je, krmí zeleninou. Tato terapie se všem moc líbí. Při tom všem se celý měsíc hodně vařilo a peklo.

DOZP na výletě
Březen 2022

Krásné zážitky ze společného výletu mají uživatelé z domečku DOZP - A4 a SO-02. Navštívili jsme okolí Frýdeckého zámku s vyhlídkou a studánku s léčivým pramenem v Lískovci.

Na Domově U Slunečnice se slavilo
Únor 2022

Na Domově u Slunečnice bylo veselo - 3 uživatelé totiž slavili narozeniny. Odhlásili si stravu z naší kuchyně a zapojili se do příprav obědu a večeře. Oslava se velmi vydařila - jídlo bylo vynikající a na dortu s kávičkou si všichni pochutnali.

Nuda? Neznáme!

Listopad 2021

Uživatelé Domova U Slunečnice navštívili muzeum v Kopřivnici. Byli velmi nadšení z aut, pořídili si spousty fotografií na výzdobu pokojů. Uživatelé chráněného bydlení se i v podzimních dnech starají o údržbu naší přilehlé zahrady. A po zásluze k velkému výkonu patří odměna a tou bylo grilování.

PODZIM

I podzim může být krásný a tak 8.11. uživatelé Domova U Slunečnice v rámci aktivizace vytvářeli podzimní dekorace.

Podzim hraje všemi barvami a jejich dekorace je jí příkladem.

CHB na bowlingu

Únor 2022

Sobotní den si uživatelé chráněného bydlení z Frýdku- Místku zpříjemnili procházkou kolem přehrady Olešná a bowllingem v restauraci U Toma Den plný zážitků bylo možné zrealizovat díky projektu "Žít normálně".

Listopad - měsíc plný aktivít
Netradiční pečení Uživatelé s DOZP domků A2 se 6.11.2021 zúčastnili soutěže v Netradičním pečení v Hodoňovicích. V průběhu roku vybírali recepty a trénovali pečení. Na soutěži vyhráli 1. místo za vzhled a 1. místo za chuť, už se těší na další ročník a přemýšlejí co upečou tentokrát.
REHABILITACE - slavnostní otevření

V rámci spolupráce dvou příspěvkových organizací MSK bylo 2.11.2021 otevřeno detašovaného pracoviště rehabilitace Odborného léčebného ústavu Metylovice-Moravskoslezského sanatoria, p. o. v areálu příspěvkové organizace Náš svět v Pržně. Bude poskytovat odborné rehabilitační služby klientům zařízení, pacientům léčebného ústavu a dalším zájemcům.

Chráněné bydlení - "Žít normalně"

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se několik uživatelů chráněného bydlení vydalo na toulky po Moravskoslezkých Beskydech. Své putování přes Bílý kříž zakončili opékáním párků. Tuto aktivitu bylo možné zrealizovat díky pracovníka projektu "Žít normálně".

Chráněné bydlení pobočka Frýdek-Místek


Dne 29. 10. 2021 jsme se zúčastnili turnaje v sálové kopané o pohár Santé 2021 v Havířově. Po nadšeném výkonu a obětavé hře jsme mezi osmi družstvy obsadili šesté místo.

Monster truck show

Dne 10. října 2021 jsme s našim uživatelem (DOZP Domek pod Lipinami) odjeli na představení Monster truck show, které začínalo odpoledne v Místku na velkém parkovišti (ul. Příborská). Uživatel trucky v akci velmi pozorně sledoval a celou show si skvěle užil.

DOZP Domek Pod Lipami - výlety

V pondělí ráno 4. 10.2021 jsme vyrazili na 4 dny na rekreaci na Horní Bečvu. Na chatě Rališce jsme byli ubytováni už po čtvrté, takže chatu i okolí již dobře známe. Procházky do přírody byly moc fajn, protože jsme první dva dny pobytu měli nádherné a teplé počasí. Každodenní večerní relaxace v sauně i vířivce se nám taky velice líbila. Na obědy jsme chodili do blízké restaurace, kde velice dobře vaří.

Chráněné bydlení Frýdek-Místek
Dovolená - pět uživatelů chráněného bydlení, vycestovalo od 17. do 21. 10. 2021 na rekreační pobyt. Zajistili si pronájem chalupy. Prozkoumali okolí Trojmezí mezi Slovenskem, Polskem a Českou republikou. Pobyt využili k odpočinku a procházkám přírodou.

Chráněné bydlení F-M_Odpoledne s dobrovolníky

Dne 9. 6. 2021 proběhla v chráněném bydlení ve Frýdku-Místku společná akce s dobrovolníky a opatrovníky. Někteří uživatelé si přizvali také své kamarády. Ve společném odpoledni jsme smažili vaječinu, opékali párky a ochutnali vynikající koláče, které upekli uživatelé ve spolupráci s pracovníky. Zahráli jsme si fotbal, kuželky a také s dobrovolníky na kytaru. V tomto odpoledni si snad každý zúčastněný našel kousek své oblíbené zábavy.

Chráněné bydlení pokračuje v mottu organizace "Náš svět se otevírá světu".

Náš svět, příspěvková organizace 16. let v obci Pržno

Letošní rok - dne 27. 5. 2021 naše organizace oslavila 16. výročí působení v obci Pržno. Při této příležitosti jsme věcnými dary potěšili 2 naše uživatele, a to paní Libuši, která oslavila letos 64. narozeniny a pana Zdeňka, který oslavil 71. narození a jsou nejstaršími uživateli v naší organizaci. Oba se těší poměrně dobrému zdraví a přejeme jim, aby to tak ještě dlouho zůstalo. Nezapomněli jsme ani na naše zaměstnance, kteří u nás pracují nejdéle. Dárkový koš obdržela paní Soňa, která u nás pracuje již 38 let a pan Milan, který u nás pracuje již 24 let. V organizaci začali pracovat ještě v době kdy jsme působili v obci Ostravice.

Multifunkční sál a Rehabilitace budou mít nové střechy

23.duben.2021

Hned s příchodem jarního počasí jsme se pustili do výměny střech na budově Rehabilitace a Multifunkčního sálu kde se nachází velká tělocvična. Práce postupují tak, jak realizační firmě, kterou je TB MONT Morava s.r.o., meteorologické podmínky dovolí. "Aprílové počasí" se v současné době ukazuje v plné své pestrosti - sníh-slunce-déšť-zima-teplo to se teď dá zažit během jednoho dne.