Aktuality - archiv

Znovu jeden úžasný den!

Květen 2024

S uživateli Domova U Zvonu jsme navštívili lesopark Marlenka, kde je vytvořené posezení u jezírka a k shlédnutí jsou dřevěné sochy zvířat. Po příjemné procházce jsme si dopřáli občerstvení v místní kavárně, kde si uživatelé vybrali kávu a výborný zákusek.

Grilovačka

Ve středu jsme se společně s uživateli z Domova U Slunečnice sešli k společnému grilování, abychom oslavili 1. máj. Naše setkání bylo plné radosti a chuti, kdy si všichni pochutnali na 4 různých marinádách. Byla to skvělá příležitost k užití si společného času.

Flóra Olomouc

Duben 2024

Minulý víkend jsme se vydali s uživateli z Domova U Slunečnice do Olomouce na výstavu květin Flóra. Procházeli jsme se nejen samotnou výstavou, ale také místními trhy, kde jsme objevili drobné prodejce nabízející sazenice, květiny a občerstvení. Klienti si užívali procházku výstavou a nakonec si zakoupili a odnesli domů i kaktusy.

DZR na výletě

Duben 2024

Klienti DZR - Domov U Včelína podnikli výlet do Bílé a okolí. Po túře k Masarykově a Sůkenické chatě si vychutnali krásné výhledy na Beskydy. Výlet zakončili návštěvou restaurace, kde si vychutnali skvělý oběd.

Nezapomenutelná exkurze - hasiči FM

18. dubna jsme s uživateli chráněného bydlení dorazili na stanici hasičského záchranného sboru ve Frýdku - Místku. Byli jsme přivítáni srdečným úsměvem a otevřeným přístupem. Hasiči nám ochotně ukázali každý kout jejich stanice, od garáží s hasičskými vozidly až po posilovny a technické zázemí. Atmosféra byla plná nadšení a profesionality. Bylo fascinující vidět, jak se technologie vyvíjí v oblasti hašení požárů a záchranných operací. Byla to příležitost poznat práci hasičů zblízka. Jsme vděční za tuto zkušenost.

Amálka v Našem světě

Duben 2024

Vítáme u nás Amálku - naše nová oslička dorazila 12.4. dopoledne.

Naše 1. eAuto

Duben 2024

Záleží nám na ochraně životního prostředí. Náš vozový park se rozšířil o první elektromobil zn. Hyundai KONA. Jedná se o projekt pod názvem "Elektromobil pro sociálně terapeutickou dílnu organizace Náš svět". Nové vozidlo přispěje ke zvýšení kvality a dostupnosti a efektivnímu provozu této sociální služby. Bude sloužit pro sociální šetření, k dopravě klientů, převozu výrobků, zajišťování materiálu a k účasti na prezentačních akcích činnosti dílen.

Nejkrásnější motýli světa

Březen 2024

Papilonia Ostrava je unikátním místem v samém centru města plném nejkrásnějších motýlů planety. Na výlet si tam zajeli i klienti z Domova U Zvonu.

Nevšední lavičky ve Frýdku-Místku

Březen 2024

Ve Frýdku-Místku se od roku 2019 objevují lavičky s nevšední inovací. Na každé lavičce je zobrazen citát, případně informace týkající se dané lokality, ulice. Nyní se takové lavičky objevily také ve vnitrobloku ul. Anenská v Místku. Na lavičkách jsou vyfrézované informace z historie organizace Náš svět, p. o., a pobočky "Domova Anenská". Lavičky jsou pro nás milým překvapením. Děkujeme městu Frýdek-Místek, že nám pomáhá otevírat se světu.

VIII. Společenský ples - Náš svět, p.o Pržno

Únor 2024

Úžasný ples dělají úžasní lidé . Letos opět neskutečná párty - tancoval úplně každý, nechyběla bohatá tombola, veselý fotokoutek - protě zábava. Za rok znovu na shledanou!

DNES JE TEN DEN….50 let !!!

8. ledna 1974 byl slavnostně otevřen Ústav sociální péče pro mládež v obci Ostravice. Od roku 2003 je zařízení samostatnou příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje s názvem Náš svět, příspěvková organizace, a zajišťuje komplexní celoroční péči pro osoby s mentálním postižením v kombinaci s tělesným, smyslovým a duševním onemocněním. V roce 2005 se uživatelé z Ostravice přestěhovali do nově vybudovaného zařízení v obci Pržno. V současné době poskytujeme v Pržně a Frýdku-Místku domov 181 uživatelům. Právě dnes je nám 50 a v létě to společně oslavíme!

Výstava Betlémů od nás i od vás, z Evropy, z Afriky a Jižní Ameriky...

Leden 2024

S klienty služby DOZP 2 - Bydlení Pod Lysou jsme uskutečnili výlet do Frýdku-Místku na výstavu betlehémů. Bylo to moc krásné dopoledne.

Věříme, že podpora pohyblivosti je zásadní pro kvalitní péči.

Listopad 2023

Z tohoto důvodu na Domovech U Zvonu a U Slunečnice probíhají montáže stropních zvedáků, které umožňují jediné pečující osobě hladký přesun klienta bez nutnosti ručního zvedání. Stropní zvedák umožňuje provádět celou řadu různých činností a je velkým přínosem jak pro naše zaměstnance tak pro naše klienty.

Tradiční soutěž v Netradičním pečení 2023

Listopad 2023

Klienti služby DOZP2 – domky obsadili krásné 4 místo. Chleba si utekli na provoze firmy Moravské pekárny a pomazánky si vyrobili na domečcích. Oceněna byla výtečná škvarková pomazánka

Mezinárodní den kuchařů

20.10.2023 byl Mezinárodní den kuchařů. V tento den si klienti z domku A1 zpestřili odpoledne svou oblíbenou činností, a to jako praví kuchaři – s pomocí pracovnic si z papíru vyrobili kuchařské čepice, zavázali si zástěru a společně si připravili odpolední desert.

Havajský ples

září 2023

Akce se každoročně koná v Lidovém domě ve Frýdku – Místku. Uživatelé se zde potkali se svými kamarády z jiných organizací. Součástí akce byla i bohatá tombola. "Havajský ples" si všichni užili a těší se na podzimní karneval.

Domov U Zvonu - Ostravice

září 2023

Prošli jsme se kolem řeky, pokochali jsme se krásnými výhledy na peřeje a na vrchol Lysé Hory. Po obědě jsme ještě navštívili expozici Dřevěných soch a cukrárnu. Domů se uživatelé vrátili spokojeni a plni zážitků.

Zaměstnanci MSK pomáhají

září 2023

V rámci teambuildingu byl u nás celý finanční odbor KÚ MSK.Děkujeme za skvěle odvedenou práci

5. Loučení s čápy

8. září 2023

5. ročník akce Loučení s čápy je za námi . Klienti se na akci těšili již dlouhé týdny dopředu. Akce byla úžasná.

Rekonstrunce na "ZVONU"

srpen 2023

Od 7. 8. 2023 probíhá rekonstrukce domova U Zvonu - výměna lina. Uživatelé v době prací využívají multifunkční sál, kde mají možnost sportovního vyžití, můžou se podívat na pěkný film nebo si zatancovat při hudbě. K dispozici je i kuchyňka, kde se připravují různé dobroty například skvělé langoše.

.
Oáza klidu a krásy ve Staříči

červen 2023

S uživateli Domova U Zvonu jsme navštívili mini arboretum ve Staříči. Měli jsme možnost projít se překrásnou zahradou, která byla doplněna krásnými dekoracemi mistra kováře a dráteníka. Arboretum je výsledkem dvacetileté práce manželského páru, který se rostlinám dennodenně věnuje. V arboretu mají návštěvníci možnost relaxovat a odpočívat na připravených lehátkách, obklopeni šuměním vody a vzácným klidem.

Výroba vozů Hyundai

červenec 2023

Dlouho očekávaná exkurze:-) Se 3 uživateli služby DOZP – domek A5 jsme zajeli do Nošovic a podívali jsme se na výrobu vozů Hyundai. Exkurze trvala 70 min. a začala prezentačním filmem o společnosti. Po úvodním shlédnutí filmu uživatelé obdrželi sluchátka a ochranné brýle. Poté nás návštěvnický vláček zavezl do výrobních hal, které zahrnovaly lisovnu, svařovnu, finální montáž a převodovkárnu. Návštěvnický vláček se v hale zastavil u každé výroby a pomocí sluchátka jsme si vyslechli přednášku, jaký úkon roboti vykonávají. Exkurze byla hodně zajímavá.

Náš svět slavil plnoletost

25.5.2023

Oslava 18. výročí působení příspěvkové organizace Náš svět v obci Pržno, na které se v hojném počtu sešli naši klienti, jejich rodinní příslušníci, opatrovníci a zaměstnanci, se proměnila v nezapomenutelné odpoledne. Oblíbená kapela ABBA revival se postarala o zábavu a známé hity jako "Dancing Queen" a "Mamma Mia" roztančily téměř všechny. Atmosféru oslavy dochutily bramboráky, osmažené dozlatova. Oslava 18. Výročí organizace v obci Pržno byla příležitostí vyzdvihnout obětavou práci všech zaměstnanců, jedinečné příběhy našich klientů.

VI.ročník "Den bez hendikepu"

8.5.2023

VI.ročník "Den bez hendikepu" Co je víc než šťastný úsměv? šťastný úsměv při jízdě na motorce 8.květen byl pro naše uživatelé výjimečný – navštívil nás moto klub Beskyd´s Riders. Přes 60 krásných motorek, grilování párků, soutěže, sladké odměny, jízda na motorce a vítr ve vlasech – to vše jsme si moc užili. Moc děkujeme všem Beskydským jezdcům za úžasné odpoledne