Rehabilitace

Recepce - telefonický kontakt: 736 196 110


Náš svět, p.o. - REHABILITACE

V rámci spolupráce dvou příspěvkových organizací MSK bylo 2. listopadu 2021 otevřeno detašovaného pracoviště rehabilitace Odborného léčebného ústavu Metylovice-Moravskoslezského sanatoria, p. o. v areálu příspěvkové organizace Náš svět v Pržně. Toto rehabilitační pracoviště bude poskytovat odborné rehabilitační služby klientům zařízení, pacientům léčebného ústavu a dalším zájemcům.

Zpočátku bylo možno v rámci rehabilitace využívat cvičení, elektroléčbu, magnetoterapii i suchou masážní vanu. Od 1. června tohoto roku došlo k rozšíření těchto služeb o vodoléčbu, kdy byly doprovozu uvedeny čtyři balneologické hydromasážní vany. Dvě z nich jsou určené k léčebné masáži celého těla včetně perličkové masáže. Třetí se používá k léčebné masáži dolních končetin a čtvrtá k léčebné masáži horních končetin.

Vodoléčba má blahodárný vliv na psychiku a fyzický stav pacienta. Využívá se při onemocnění pohybového ústrojí, léčení poúrazových stavů, nedostatečném krevním oběhu, poranění svalů i křečových paralýzách. Perličková lázeň se doporučuje také při nespavosti, neuróze a u některých druhů neurologických onemocnění.

V areálu příspěvkové organizace Náš svět v Pržně trvale žije 142 klientů s mentálním postižením v kombinaci s tělesným, smyslovým a duševním onemocněním. Mnozí z nich už rehabilitace využívají.

Více o OLÚM naleznete na: www.olum.cz